KrajRegion

Przymrozki, mgły i więcej słońca. Sprawdź prognozę pogody na weekend

Na terenie 11 województw temperatura może spaść poniżej zera. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami.

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami w 11 województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, lubelskim.

dzień 15.05.2020 od 07:30 do 19:30 (piątek)

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu kraju, od Kotliny Kłodzkiej przez Śląsk po Lubelszczyznę okresami opady deszczu, a w szczytowych partiach Tatr śniegu. W Małopolsce i na Podkarpaciu miejscami opady o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 20 mm.

Po południu w pasie nadmorskim opady przelotne. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C, nieco chłodniej na wybrzeżu i w Bieszczadach około 11°C; najchłodniej na Podhalu 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko na wybrzeżu okresami porywisty, na północy i w centrum, z kierunków zachodnich, a na południu północno-wschodni.

noc 15/16.05.2020 od 19:30 do 07:30 (piątek/sobota)

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo na wschodnich krańcach zanikające opady deszczu, a po północy, na wybrzeżu miejscami słaby deszcz.

Na południu i w centrum lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 2°C do 5°C, cieplej na Pomorzu 5°C, 7°C; w kotlinach górskich 0°C, -1°C i przygruntowe przymrozki do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju, okresami porywisty, a na wybrzeżu dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

dzień 16.05.2020 od 07:30 do 19:30 (sobota)

W dzień na północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu, a na południu przeważnie umiarkowane i bez opadów. Temperatura maksymalna na północy i Podhalu od 10°C do 14°C, a na południu od 13°C do 16°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, na północy kraju, okresami porywisty, a na wybrzeżu dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni.

Źródło: IMGW

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close