RegionSport

Puchar Świata w Niżnym Tagile: Kubacki i Stoch w TOP10!

Czterech reprezentantów Polski wywalczyło punkty w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Niżnym Tagile, a Dawid Kubacki i Kamil Stoch zameldowali się w najlepszej „10” zawodów. Zwycięstwo odniósł Japończyk Yukiya Sato, a obok niego na podium stanęli Niemiec Karl Geiger oraz Austriak Philipp Aschenwald.

 

 

Szlagierowa gwiazda prosi o pomoc! TOP 5 SILESIA FLESZ
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Sześciu biało-czerwonych zobaczyliśmy na starcie sobotnich zawodów w Niżnym Tagile. Tego wieczoru najlepiej z podopiecznych Michała Doležala zaprezentował się Dawid Kubacki, który po pierwszej serii zajmował 11. lokatę (127 m), jednak w finale wylądował na 131 metrze i zawody ukończył na bardzo dobrym piątym miejscu.
Jeszcze większy awans z 17. na ósmą pozycję zanotował Kamil Stoch, który oddał dzisiaj skoki na odległość 121 oraz 128,5 metra. Drugi na półmetku rywalizacji był natomiast Piotr Żyła (131 m), niestety minimalne błędy w drugiej serii i niezbyt korzystne warunki sprawił, że Polak w drugiej serii wylądował zaledwie na 112 metrze i tym samym spadł na 24. miejsce. Trzy lokaty za Żyłą uplasował się Maciej Kot, który skoczył odpowiednio 116,5 oraz 118 metrów.
Niewiele do tego, aby awansować do finałowej „30” zabrakło dzisiaj Jakubowi Wolnemu, który po skoku na odległość 114,5 metra zajął 32. pozycję. Natomiast Klemens Murańka uzyskał 105,5 metra i skok ten pozwolił mu na zajęcie 45. miejsca.
Źródło: PZN
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close