AlarmRegion

PSP w Mysłowicach ma nowy wóz! Na taką maszynę wszyscy czekali [WIDEO]

W tej nowoczesnej strażnicy w Mysłowicach służbę pełni ponad 60 strażaków. Dzisiaj została ona uroczyście otwarta. Przy tej okazji miejskim komendom z województwa śląskiego przekazane zostały specjalistyczne wozy ratowniczo – gaśnicze.

 

Czasami się wydaje, że ten sprzęt używamy rzadko i mamy nadzieję, że w ogóle go nie będziemy używać. Ale są nieszczęścia i ten sprzęt specjalistyczny czeka. I nawet jeżeli użyjemy go raz na rok, czy na pół roku to może on uratować czyjeś życie. Ta jednostka była potrzebna – cieszy się gen. brygadier Leszek Suski, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

Budowa nowej siedziby komendy miejskiej w Mysłowicach rozpoczęła się 4 lata temu. Teraz wszystkie pojazdy straży mogą parkować w garażach, zwiększyły się również przestrzenie magazynowe. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 18 mln zł. Pomogło również miasto.

Miasto dołożyło się w kwestii przekazania gruntu pod budowę i przekazało również prawie 2 mln złotych jeśli chodzi o budowę całej strażnicy – przypomina Edward Lasok, prezydent Mysłowic.

Budowa komendy zakończyła się w ubiegłym roku.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close