RegionWiadomość dnia

Pszczyna: pijany kierowca chciał dać łapówkę policji. Po 20 tys. zł

Policjanci z Pszczyny zatrzymali pijanego 44-latka kierującego dostawczym oplem z przyczepą, na której był przewożony inny pojazd osobowy. Mężczyzna chciał wręczyć funkcjonariuszom po 20 tys. zł łapówki. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Policjanci z Pszczyny zatrzymali 44-letniego kierującego, który doprowadził do bardzo niebezpiecznej sytuacji na drodze. Mężczyzna kierował dostawczym oplem z przyczepą, na której przewoził samochód osobowy. W miejscowości Jankowice na ul. Żubrów mógł doprowadzić do czołowego zderzenia z radiowozem.

Policjanci ruszyli za piratem drogowym, który poruszał się całą szerokością jezdni, zmuszając innych kierujących do zmiany pasa ruchu czy też zatrzymania. Gdy zatrzymali mężczyznę, okazało się, że jest pijany- miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Pomimo znacznego upojenia alkoholem postanowił „załatwić” sprawę na miejscu i zaproponował każdemu z policjantów najpierw po 10, a chwilę później po 20 tysięcy złotych łapówki. Kierowca stracił prawo jazdy. Za swoją niebezpieczną jazdę, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia łapówki w zamian za odstąpienie do czynności służbowych, grozi mu nawet 10 lat pobytu w więzieniu.

Źródło: Policja Śląska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Obostrzenia w Polsce: kolejne województwo z ograniczeniami! Zamknięte hotele i galerie handlowe

Śląskie: Rozkopali podziemia kościoła. Nie spodziewali się tego, co tam znaleźli! [WIDEO]

Niedzielski: Święta wielkanocne będą takie jak rok temu. Czekają nas kolejne ograniczenia

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close