AlarmRegionWiadomość dnia

Pszczyna: W szpitalu zmarł bezdomny. Prokuratura sprawdza, czy otrzymał jakąkolwiek pomoc [WIDEO]

W szpitalu w Pszczynie zmarł 47-letni bezdomny, który trafił tam z objawami wychłodzenia i bólu stóp. Prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie. Pojawiły się bowiem wątpliwości, czy przez ponad 38 godzin przebywania w szpitalu została mu udzielona pomoc.

 

-Prokuratura rejonowa wszczęła postępowanie w sprawie narażenia pacjenta szpitala na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, ale także w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci tegoż pacjenta. W toku tego postępowania dążymy do ustalenia przyczyny zgonu mężczyzny z uwagi na podejrzenie nieprawidłowości w zakresie udzielanej temu pacjentowi pomocy medycznej. Podjęte zostaną czynności zmierzające do ustalenia, czy w ogóle taka pomoc została udzielona, czy została udzielana w sposób prawidłowy – mówi Anna Janik, z-ca Prokuratora Rejonowego w Pszczynie.

W szpitalu w Pszczynie zmarł 47-letni bezdomny, który trafił tam z objawami wychłodzenia i bólu stóp

Przeprowadzona została sekcja zwłok, która nie dała na razie odpowiedzi na temat przyczyn śmierci 47-letniego bezdomnego w Pszczynie. Prokuratura czeka na wyniki badań histopatologicznych i toksykologicznych. (Radosław Nosal)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close