AlarmRegion

W Pszczynie urodziły się dwa żubry [ZDJĘCIA] Będzie konkurs na imię żubrzątek

W Zagrodzie Żubrów w Pszczynie urodziły się dwa żubry. Ojcem zwierząt jest najstarszy w Europie żubr, 19-letni Plawiant. Mamy to Placka i Platanka.

 

-Lubią patrzeć na ludzi, zaglądać, ale wszystko z dystansu. Jeśli chodzi o poród to przebiegał dość szybko, do dwóch godzin i można powiedzieć, że już żubrzątka sobie wstają i próbują chodzić – mówi Paweł Grygierzec, opiekun żubrów.

W Zagrodzie Żubrów w Pszczynie urodziły się dwa żubry

Zwiedzający mogą już oglądać małe żubry, które wraz z rodzicami spacerują po wybiegu. -Wszystko co małe to jest fajne. Każdy zwierzaczek. A my w ogóle lubimy, bo ja kiedyś hodowałem kanarki, a w domu nam lata świnka morska – mówi Henryk Włoczek, który przyjechał obejrzeć żubry z Katowic.

Stado żubrów w Pszczynie liczy już 9 sztuk Małe żubrzątka nie mają jeszcze imion

Stado żubrów w Pszczynie liczy już 9 sztuk Małe żubrzątka nie mają jeszcze imion – te zostaną wybrane w konkursie, który zostanie ogłoszony w październiku. (Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close