Sport

Puchar Świata w Oberstdorfie: Polacy tuż za podium!

Czterech naszych reprezentantów wywalczyło punkty w sobotnim konkursie lotów narciarskich w niemieckim Oberstdorfie. Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Piotr Żyła, który po lotach na odległość 218,5 oraz 221 metrów ukończył zawody na czwartym miejscu.

Trojaczki z Rudy Śląskiej i parkowanie „na janusza”! Zobaczcie najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ

Zwycięstwo odniósł wczoraj, 2 lutego, Japończyk Ryoyu Kobayashi, który o pół punktu pokonał Markusa Eisenbichlera z Niemiec. Podium uzupełnił Austriak Stefan Kraft.
Lokatę w czołowej „10” wywalczył także Kamil Stoch. Nasz mistrz w pierwszym skoku wylądował na 207 metrze, natomiast w finale uzyskał 228,5 metra i skoki te zapewniły mu szóstą pozycję. Na 16. miejscu uplasował się Jakub Wolny, który skakał odpowiednio 201,5 oraz 218,5 metra. Natomiast na 22. miejscu zawody ukończył Dawid Kubacki, który oddał skoki na odległość 199 oraz 207 metrów.
Niestety awansu do serii finałowej nie zdołali wywalczyć Stefan Hula oraz Paweł Wąsek. Hula uzyskał 182 metry i kwalifikacje ukończył na pechowym 41. miejscu. Natomiast Wąsek wylądował na 176 metrze i uplasował się na 43. pozycji.