Puchar Świata w skokach: Kamil Stoch na drugim miejscu w Willingen!

Za nami wspaniały konkursu Pucharu Świata w Willingen, podczas którego mogliśmy oglądać dalekie loty najlepszych na świecie skoczków narciarskich.

Co za #DZBANY z Sosnowca! Szuka ich prezydent! A policjanci z Gliwic płaczą pod fotoradarem!

Znakomicie skakali również biało-czerwoni, którzy zajęli czołowe lokaty w sobotnim konkursie, a na podium stanął Kamil Stoch. Nasz mistrz dwukrotnie uzyskał 144,5 metra i wywalczył drugie miejsce. Lepszy od Polaka był tylko reprezentant gospodarzy Karl Geiger, który skakał 142 oraz 150,5 metra. Podium uzupełnił Japończyk Ryoyu Kobayashi.
Tuż za najlepszą trójką znalazł Piotr Żyła, który oddał skoki na odległość 142 oraz 141,5 metra. Lokatę za Żyłą uplasował się Dawid Kubacki, który w pierwszej serii uzyskał 144 metry, a w finale skoczył 141,5 metra. Punkty zdobył również 22. Stefan Hula (137,5 i 129 m). Natomiast poza finałową „30” znaleźli się: 33. Jakub Wolny (126 m) i 37. Maciej Kot (125 m).