RegionSportWiadomość dnia

Puchar Świata w skokach narciarskich. Wisła czeka na turystów, kibiców i utrudnienia!

Puchar Świata w skokach narciarskich wraca do Wisły. A wraz z nim tysiące turystów i… utrudnienia na drogach. Już od jutra na ulicy Malinka, od skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia i Czarne, do parkingu pod stokiem w Cieńkowie ruch samochodów będzie odbywał się wahadłowo.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Półnagie lekarki w Katowicach! A Śląsk rozgrzany wizją spalarni!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


– Przed rozpoczęciem skoków próbnych, czyli w niedzielę skoki próbne rozpoczynają się o godzinie 10:30, natomiast w sobotę o godzinie 15 i zmiany te będą nas obowiązywać aż do zakończenia skoków narciarskich i rozjechania się kibiców – mówi podkom. Marzena Szwed, KWP w Katowicach.

Dojechać na skocznię będzie też można autobusem. Dodatkowe kursy będą odbywały się co 15 minut. Puchar Świata w skokach narciarskich to dla mieszkańców najważniejsze wydarzenie w roku. I nie tylko dla nich, również dla lokalnych przedsiębiorców, którzy czekają na zyski.

–Przyjeżdżają tutaj ludzie, oglądają, cieszą się z tego. Widzimy tutaj różne narodowości, cały świat praktycznie, który tutaj przyjeżdża na te skoki, bo to jest dyscyplina, która jest od lat tradycją. Skocznie były kiedyś, wyremontowali je i nadal dla mieszkańców to jest atrakcja – mówi Bogdan Czyż, mieszkaniec Wisły.

Sprzedawcy sportowych i góralskich pamiątek w Wiśle już czekają na Puchar Świata w skokach narciarskich i zacierają ręce na zyski
Sprzedawcy sportowych i góralskich pamiątek w Wiśle już czekają na Puchar Świata w skokach narciarskich i zacierają ręce na zyski

Zarobią też właściciele prywatnych parkingów. Łącznie kibice będą mogli skorzystać z prawie 2 tysięcy miejsc parkingowych, między innymi przy ul. Malinka. Zarobią też hotelarze.

–Miasto jest przygotowane na najazd zawodników i kibiców. Są jeszcze ostatnie miejsca w hotelach, które można rezerwować, ta nasza baza liczy 12 tys. miejsc. Jeszcze można miejsca noclegowe znaleźć. Zapraszamy, nawet tych, którzy nie mają biletów na rynek, do amfiteatru, do strefy kibica do wspólnego oglądania na telebimach – mówi Tadeusz Papierzyński, Urząd Miejski w Wiśle.

Dziś skocznia jest już niemal gotowa do zawodów. Jutro o godzinie 18 rozpoczną się kwalifikacje do konkursu indywidualnego, który odbędzie się w niedzielę. Z kolei na sobotę przewidziano konkurs drużynowy.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Dziennikarzy i rodziców dzieci nie wpuszczono do szkoły! W tle wojna o przenosiny [WIDEO]

Buspasy dla rodzin i piesi z pierwszeństwem jeszcze przed przejściem? Takie rzeczy w exposé premiera Morawieckiego

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu bije na alarm! Dramatycznie spada liczba przeszczepów!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close