AlarmRegionWiadomość dnia

Pyrzowice: Wrzucił śruby do silnika samolotu. Chciał zabić, czy zażartować?

Policjanci otrzymali informację, że do jednego z silników, samolotów startujących z lotniska w Pyrzowicach został wrzucony metalowy przedmiot. Informacja taka pojawiła się na jednym z portali internetowych wraz ze zdjęciami silnika samolotu. Do działań natychmiast przystąpili policjanci, funkcjonariusze straży granicznej, prokuratorzy oraz obsługa lotniska.

 

W wyniku wspólnych, szeroko zakrojonych działań w ręce funkcjonariuszy wpadł 27-letni pracownik obsługi lotniska. Podczas sprawdzania maszyn nie ujawniono żadnych uszkodzeń. Mężczyzna wyjaśnił, że informacje zamieszczone przez niego w internecie miały być „głupim żartem”.

 

Wiadomość ta została dokładnie zweryfikowana i przeanalizowana przez oficerów zajmujących się sprawą. Mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora. Przedstawiono mu zarzut spowodowania czynności służb w związku z informacją o zagrożeniu. Grozi mu za to kara 8 lat więzienia. Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór oraz zakaz podejmowania pracy na swoim stanowisku do czasu rozprawy.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close