AlarmRegion

Pyskowice: Poznajcie skrzyżowanie dla cierpliwych i odważnych. Wypadki i kolizje to tutaj codzienność

Skrzyżowanie dla cierpliwych. I odważnych. Żeby je pokonać potrzebna jest duża dawka cierpliwości. W Pyskowicach na kilkudziesięciometrowym odcinku krzyżują się: droga krajowa, wojewódzka, powiatowa i gminne. Mieszkańcy mówią o prawdziwym komunikacyjnym horrorze. Brak chodników i wzmożony ruch samochodów i ciężarówek to uciążliwości nie do wytrzymania.

 

 

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

-Tutaj mieszkają dzieci, tak? Tu na Zaolszanach, one przechodzą do szkoły tędy – tym przejściem, bo nie ma innego przejścia. Niech pan to sobie wyobrazi, jak one idą do szkoły. -Jak to wygląda? -Jak to wygląda? Tu jest masakra. To, że tu nie ma jeszcze takich wypadków potężnych jeszcze. I do tego dojdzie – uważa Krzysztof Janus, mieszkaniec Pyskowic.

-Bardzo często tutaj wjeżdżam. Zdarzało mi się, że musiałem wymusić pierwszeństwo. Musiałem, bo inaczej bym stał i stał wiecznie – mówi Bernard Czempik, mieszkaniec Pyskowic.

 

Jak twierdzą mieszkańcy, na trasie Gliwice – Pyskowice nie ma alternatyw, chyba, że wielokilometrowe objazdy przez okoliczne miejscowości.

-Kiedyś rozpatrywałam taką sytuację: jest karambol tutaj. Może być tak. 2 tiry się zderzą. Proszę mi powiedzieć – jak karetka z krwią przejedzie do szpitala? Z której strony z Gliwic wjedzie do Pyskowic? zastanawia się Grażyna Baranowska-Talarek, mieszkanka Pyskowic.

 

Problem ze wzmożonym ruchem nasilił się od momentu powstania w okolicy sklepu jednej z sieci handlowych. Doszło tu już od tego czasu do kilkunastu wypadków i licznych kolizji.

Władze Pyskowic od lat widzą tu komunikacyjny problem. Jednak przeprowadzenie jakiejkolwiek inwestycji jest mocno skomplikowane prawnie, bo krzyżuje się tu droga krajowa 94 z wojewódzką 901, a wojewódzka z gminną. A oni wpływ mają wyłącznie na te ostatnie.

-O tym, że może nastąpić tutaj pewien zwiększony obszar kolizji po wybudowaniu Biedronki – o tym żeśmy pisali, o tym żeśmy dyskutowali. Natomiast Zarząd Dróg Wojewódzkich powiedział: „zobaczymy jak to się będzie sprawdzać, a później niech ktoś się zajmie tym – mówi Mirosław Tomczak, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Pyskowice.

Pyskowice: Poznajcie skrzyżowanie dla cierpliwych i odważnych. Wypadki i kolizje to tutaj codzienność
Pyskowice: Poznajcie skrzyżowanie dla cierpliwych i odważnych. Wypadki i kolizje to tutaj codzienność

-Przygotowujemy do końca października, jest zlecona koncepcja rozwiązania problemu natężenia ruchu i rozwiązań komunikacyjnych na tej drodze. Ta koncepcja zostanie przesłana do Zarządcy Dróg Wojewódzkich w Katowicach- mówi Bartosz Straszak, zastępca burmistrza Pyskowic.

Zarząd Dróg Wojewódzkich też problem widzi ale niczego nie deklaruje. -Na pewno ten odcinek jest wysoko na liście, nie umiem teraz powiedzieć na którym miejscu. Myślę, że takiego liczbowego rankingu nie ma. Są po prostu pewne odcinki, pewne przedsięwzięcia właśnie teraz przygotowywane dla zarządu województwa do decyzji na przyszły rok – mówi Ryszard Pacer , Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

A wśród tych – przebudowa drogi w Pyskowicach się nie znalazła. Pewne jest zatem, że w przyszłym roku nic się na tym skrzyżowaniu nie zmieni.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w IKEA! Koniec z hot dogami za złotówkę [OŚWIADCZENIE IKEA]

Kopalnia ruszy z wydobyciem pod Rybnikiem? PO ostrzega przed nowym prawem!

Śląskie: Ciężarówka stanęła w płomieniach, kierowca nie żyje

autor: Radosław Nosal
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close