Region

Regularnie znęcał się nad żoną. Mieszkaniec Łazisk Górnych został zatrzymany

Policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który od ponad 3 lat miał znęcać się nad swoją żoną. Mieszkaniec Łazisk Górnych regularnie wyzywał i obrażał kobietę. Nie stronił także od przemocy fizycznej. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

O niepokojącej sytuacji mieszkanki Łazisk Górnych policjanci dowiedzieli się od jej znajomej. To ona, gdy dowiedziała się o trudnej sytuacji w domu kobiety od razu zawiadomiła mundurowych, którzy błyskawicznie udali się na miejsce zgłoszenia. Wewnątrz zastali pijanego 50-latka, który niewiele wcześniej, trzymając w ręce kuchenny nóż, groził żonie, że ją zabije. Jak ustalili policjanci, napięta sytuacja między małżonkami miała miejsce już od długiego czasu. Jak ustalili śledczy, mężczyzna co najmniej od połowy 2017 roku regularnie wyzywał i ubliżał kobiecie. Wielokrotnie też miał szarpać, popychać i niepokoić małżonkę. Akta sprawy wskazują także, że na początku czerwca br. mężczyzna w przypływie agresji uderzył żonę pięścią w twarz powodując rozległe obrażenia.

Zatrzymany 50-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie. Wcześniej jednak policjanci z komisariatu w Łaziskach Górnych przesłuchali agresora i przedstawili mu zarzuty znęcania się oraz uszkodzenia ciała. Wystąpili też do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych, których nadrzędnym celem jest ochrona pokrzywdzonej domową przemocą do czasu rozprawy przed sądem. Prokurator nie miał żadnych wątpliwości w tym zakresie i wydał wobec 50-latka postanowienie o policyjnym dozorze, nakazie opuszczenia mieszkania oraz zakazie zbliżania się do żony na odległość mniejszą niż 10 metrów.

Za popełnione przestępstwa 50-latek w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close