RegionWiadomość dnia

Chory na koronawirusa chodził po Tychach! Zignorował kwarantannę

8 lat więzienia grozi 59-latkowi z Tychów, który nic nie robił sobie z tego, że jest chory na koronawirusa i… wychodził z domu! Teraz mężczyźnie grozi 8 lat więzienia, został już tymczasowo aresztowany.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

59-latek z Tychów, chory na koronawirusa, był objęty kwarantanną i zgodnie z prawem powinien przebywać w domu. Policjanci otrzymali jednak informację, że mężczyzna lekceważy obowiązek kwarantanny i wychodzi z domu po kontroli funkcjonariuszy. Nieodpowiedzialny tyszanin został zatrzymany.

– Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne, poprzez łamanie kwarantanny nałożonej decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach w związku z zakażeniem COVID-19informuje policja.

Oprócz odpowiedzialności karnej mężczyźnie grozi także grzywna, o której wysokości zadecyduje sanepid. A ta może wynieść nawet 30 tys. zł.

Źródło: Śląska Policja

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

DPS w Orzeszu to kolejne ognisko koronawirusa. Jaka sytuacja w Domu Pomocy Społecznej?

Katowice: Skoszone drzewa i BMW rozerwane na strzępy! Koszmarny wypadek na Beskidzkiej! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Żłobki w Katowicach będą dostępne przez cały okres wakacyjny

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close