RegionWiadomość dnia

Rekompensaty za deputaty węglowe na półmetku. Wpłynęło 7 tysięcy wniosków

Niespełna 7 tysięcy osób złożyło wniosek o rekompensatę za utracone prawo do bezpłatnego węgla. Minął właśnie półmetek przyjmowania wniosków o rekompensatę za deputat węglowy.

 

Świętochłowice zaorane finansowo? Nad miastem wisi bankructwo!

-Pula środków i osoby, które myśmy obliczyli która jest uprawniona do skorzystania to jest 24 tysiące osób. To jest maksymalna liczba osób. Zawarliśmy wszystkich tych, którzy mogą być w Polsce, poza Polską i 240 mln jest przygotowanych do tego, aby w momencie kiedy wybije nam 1 czerwiec uruchomić wypłaty na konta czy w zależności od decyzji osoby uprawnionej w kasie – mówi Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.

Uprawnione do rekompensaty są wdowy, wdowcy i sieroty po pracowniku, emerycie lub renciście mającym ustalone uprawnienie do renty rodzinnej; emerytkom, emerytom i rencistom pobierającym zamiast swojej emerytury rentę i świadczenie korzystniejsze po współmałżonku a także osobom przebywającym na świadczeniach przedemerytalnych.

Można już składać wnioski o rekompensatę za deputat węglowy. Gdzie i do kiedy złożyć wniosek o pieniądze za deputat?

– 23 kwietnia upływa ostatni termin składania tych wniosków wynikających z tej nowej regulacji uzupełniającej z października 2018 roku dedykowanej przede wszystkim dla wdów i sierot, które uzyskują dodatkowe świadczenie w wysokości 10 tys zł nieopodatkowane – wylicza Jerzy Polaczek, poseł na Sejm RP.

Wypłata rekompensat ruszy 1 czerwca. Więcej informacji można uzyskać w Spółce Restrukturyzacji Kopalń.

(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close