Region

Rekord padł w Rudzie Śląskiej! Urzędnicy się tego nie spodziewali

Takiego wyniku nie przewidzieli najwięksi optymiści w Rudzie Śląskiej. Urzędnicy są zaskoczeni, jaki viral zrobił się na mieście!

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Ponad 8,6 tys. rudzian wzięło udział w głosowaniu na inwestycje, które będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego na 2021 rok. W ośmiu dotychczasowych głosowaniach jest to najwyższa frekwencja. – Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili czas na oddanie głosu, a także wnioskodawcom, bez których zaangażowania w promocję projektów nie byłoby takiego zainteresowaniamówi prezydent Grażyna Dziedzic.

Ponad 95% głosów oddano za pośrednictwem platformy elektronicznej rudaslaska.budzet-obywatelski.org. Wśród głosujących więcej było kobiet, których udział wyniósł ponad 60%. Głosy zostaną teraz zweryfikowane i przeliczone, a ogłoszenie wyników nastąpi do 21 września.

Przypomnijmy, że pula środków na rudzki budżet obywatelski w 2021 r. to 4 122 640 zł, z czego 1 042 640 zł na projekty duże (koszt realizacji zadania wynosi więcej niż 280 tys. zł), a 3 080 000 zł na projekty małe (z kosztem realizacji do 280 tys. zł).

 

źródło: UM Ruda Śląska
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Będą masowe szczepienia na wirusa! Tysiące szczepionek zamówione

Za tydzień mogą ruszyć strajki w kopalniach na Śląsku! Związkowcy mówią DOŚĆ!

Jak będzie w klasyku? Czy Górnik Zabrze pokona Legię Warszawa?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close