Region

Remont DW 911 w Piekarach Śląskich. Kierowców czekają GIGANTYCZNE utrudnienia

Od 8 września (wtorek) rozpocznie się remont Drogi Wojewódzkiej nr 911 na odcinku od wiaduktu PKP do skrzyżowania z ulicą Starą, roboty obejmą oba kierunki ruchu w stronę Piekar Śląskich oraz Bytomia.

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

W ramach przebudowy sfrezowana zostanie istniejąca nawierzchnia jezdni wraz z korektą spadków, w oparciu o pomiar geodezyjny. Wykonana też zostanie warstwa wiążąca wraz z wyrównaniem. Powstanie również nowa warstwa ścieralna, z masy przystosowanej do obciążenia ruchem ciężkim, odporna na koleinowanie o grubości minimum 5 cm. Ogólna powierzchni prac drogowych wyniesie około 2300 m².

Roboty remontowe, w zależności od warunków atmosferycznych potrwają 3-4 dni. Koszt inwestycji to 186 362,49 zł, w tym 85% stanowi dofinansowanie z Metropolitarnego Funduszu Solidarności na rok 2020.

W czasie przebudowy ruch będzie utrzymany, zaś tymczasowa organizacja będzie się odbywała trzecim –nieremontowanym pasem. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Źródło: UM Piekary Śląskie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

IMGW: Burze, intensywne opady deszczu, a nawet krupa śnieżna! [PROGNOZA POGODY]

Koronawirus w katowickim liceum! Placówka przechodzi na nauczanie hybrydowe

Gwałtowny spadek zakażeń koronawirusem! Są najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia [KORONAWIRUS 7.9.2020]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close