RegionWiadomość dnia

Kierowca „rekordzista” miał 2,5 promila i prowadził…ciągnik!

Można by rzec, że nieodpowiedzialność ludzka sięga granic. W Piekarach Śląskich w ubiegły piątek mundurowi zatrzymali mężczyznę, który prowadząc ciągnik miał…2,5 promila alkoholu we krwi. 22-latek długo nie poprowadzi żadnego pojazdu w ruchu drogowym!

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

W miniony piątek mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich otrzymał zgłoszenie, że jeden z kierowców, który prowadzi ciągnik mógł wcześniej spożywać alkohol. Przypuszczenia zamieniły się w smutna prawdę, gdy piekarscy funkcjonariusze zbadali trzeźwość 22-latka, który prowadził ciągnik. Okazało się, że mężczyzna ma 2,5 promila alkoholu we krwi. Pojazd został zatrzymany na ul. Przyjaźni i tam też przekazano go osobie, która mogła odjechać nim w miejsce przeznaczenia. Przed 22-latkiem przyszłość maluje się raczej w szarych kolorach. Na razie śledczy sprawdzą czy oprócz prowadzenia pod wpływem nie dopuścił się również podjęcia czynności zawodowych w stanie upojenia. – Mieszkańcowi powiatu rawickiego grozi teraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokuratura i sąd.czytamy na łamach strony internetowej KMP w Piekarach Śląskich. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Trwają drugie nabory na studia. Kierunek lekarski na WST bije rekordy popularności

Koronawirus zdemolował mu płuca. Pan Grzegorz jest po przeszczepie w Zabrzu [WIDEO

Ksiądz z koronawirusem! cztery klasy szkoły podstawowej wysłane na kwarantannę

źródło: KMP Piekary Śląskie 

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close