RegionWiadomość dnia

Remont i objazdy. Rusza przebudowa ulicy Zabrskiej w Gliwicach

W związku z przebudową ul. Zabrskiej we wtorek, 5 listopada, zostaje wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu autobusów – informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego. Objazdy będą dotyczyły linii A4, A4N, 6 i 197.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Autobusy linii A4 i A4N jadące w kierunku zajezdni, po obsłudze przystanku Gliwice Jagiellońska pojadą ulicami: Jagiellońską, Hutniczą, Zabrską i Chorzowską, do włączenia się na rozkładową trasę na przystanku Gliwice Dąbrowskiego. W kierunku Teatru, po obsłudze przystanku Gliwice Dąbrowskiego, autobusy pojadą ulicami: Chorzowską, Zabrską, Hutniczą i Jagiellońską, do włączenia się na rozkładową trasę na przystanku Gliwice Jagiellońska. Przystanek Gliwice Zabrska stanie na ul. Hutniczej. Tymczasowo włączony do obsługi zostanie przystanek Gliwice Franciszkańska w kierunku zajezdni.

Autobusy linii 6 jadące w kierunku Katowic, po obsłudze przystanku Gliwice Odlewników pojadą ulicami: Robotniczą, Franciszkańską, Jagiellońską, do włączenia się na rozkładową trasę na przystanku Gliwice Jagiellońska. W kierunku ul. Robotniczej trasa linii nie ulegnie zmianie. Stanowisko przystanku Gliwice Zabrska w kierunku Placu Piastów zostanie wyłączone z obsługi. W zamian przywrócone zostanie tymczasowe stanowisko przystanku Gliwice Franciszkańska w kierunku Placu Piastów, które usytuowane będzie na ul. Franciszkańskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Hutniczą.

Autobusy linii 197 w kierunku Łabęd, po obsłudze przystanku Gliwice bł. Czesława pojadą ulicami: Błogosławionego Czesława, Zabrską, Hutniczą i Jagiellońską, do włączenia się w rozkładową trasę na przystanku Gliwice Jagiellońska. W kierunku Sośnicy trasa linii nie ulegnie zmianie. Przystanek Gliwice Zabrska tymczasowo obsługiwany będzie na ul. Hutniczej.

Zmiana w organizacji ruchu autobusów związana jest z przebudową ul. Zabrskiej. Przypominamy, że zostanie tam m.in. zdemontowane torowisko, pojawi się nowa nawierzchnia jezdni, chodniki i droga dla rowerów. Zakończenie prac zaplanowano na przełom III i IV kwartału 2020 r.

 

źródło: UM Gliwice
red:W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

3 młode osoby zginęły w wypadku w Zawierciu! Seat zderzył się z ciężarówką [ZDJĘCIA]

Śląskie: Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów. Ktoś na niego doniósł [ZDJĘCIA]

Derby Górnik-Piast: Ktoś rzucał w kapitana Piasta butelką po wódce?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close