KategorieSport

Rosja skapitulowała! Urugwaj z kompletem punktów [TWEETY PO MECZU]

Porażka Rosjan w ich ostatnim meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata 2018. Urugwajczycy wykorzystali błędy rywali i strzelili dwa szybkie gole na początku spotkania i jeden w końcówce. Dzięki temu spotkaniu do 1/8 finału przechodzą z kompletem punktów, na drugim miejscu Rosjanie z dwoma wygranymi. Urugwaj – Rosja 3:0!

Zaczęli z pompą Urugwajczycy! Już w 10 minucie w w piękny sposób wykonał rzut wolny Suarez! Uderzył obok muru, po ziemi, a futbolówka wpadła zaraz obok prawego słupka bramki Akinfeeva. Mieliśmy 1:0 dla reprezentacji z Ameryki Południowej!

Kilka ciekawych akcji przeprowadzili Rosjanie. Piłkarze Sbornej nie potrafili jednak odnaleźć drogi do bramki Urugwajczyków.

W 23 minucie stała się rzecz, która na tegorocznym mundialu jest już standardem. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił piłkarz o nazwisku Samobójcza. Liczący się zawodnik w walce o koronę króla strzelców. Tym razem pod tym pseudonimem ukrywał się Czeryszew, który wpakował piłkę do własnej bramki. Urugwaj 2, Rosja 0.

Tragedii Reprezentacji Rosji ciąg dalszy… Trzynaście minut później drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną dostał Smolnikow. Sborna musi kontynuować mecz w dziesięciu.

Statystyki po pierwszej połowie:

Próbowaliśmy odnotować ciekawą akcję z pierwszych dziesięciu minut drugiej połowy, niestety zarówno Urugwajczycy, jak i Rosjanie skupili się na grze w środku boiska.

W 68 minucie próbował Cavani strzałem z pola karnego. Piłka jednak poszybowała daleko od bramki Rosjan.

Gol w 90 minucie spotkania przekreślił jakiekolwiek szanse Rosjan na korzystny dla nich wynik tego meczu. Autorem bramki nie kto inny jak Cavani!

Bramki:

10 minuta – Suarez

23 minuta – Czeryszew (samobójcza)