Region

Rozpoczęła się przebudowa ulicy 1 Maja w Katowicach [WIDEO]

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach rozpoczął przebudowę ulicy 1 Maja w rejonie Uniwersytetu Ekonomicznego. Przebudowa związana jest ze zwiększeniem bezpieczeństwa przechodniów, którzy udają się w kierunku przystanku tramwajowego.

 

 

Kryminalne seriale w TVS! Zobaczcie „Prawo i porządek” oraz „Napisała: Morderstwo”

 

Doszliśmy do wniosków, że warto to miejsce przebudować, dlatego w tej chwili wdrażamy zmienioną organizację ruchu. Ona polega przede wszystkim na zawężeniu ulicy 1 Maja w tym regionie, dodatkowo przejścia dla pieszych będą wyniesione i bardzo ważnym elementem tej inwestycji jest oświetlenie. Nowe oświetlenie zostanie zamontowane,wartość tego oświetlenia to 100 tys. złotych. Pozostała organizacja ruchu jest wdrażana w ramach środków MZUM Katowice – mówi rzecznik Urzędu Miasta Katowic, Ewa Lipka.

W przebudowę odcinka drogi przy ulicy 1 Maja swoje zaangażowanie wykazały władze Uniwersytetu Ekonomicznego. Rzecznik uniwersytetu Doktor Bartłomiej Gabryś w rozmowie podkreślił, że rozwiązanie poszukiwane przez uczelnie znalazło oddźwięk i odzwierciedlenie we współpracy z UM Katowice. Doktor Gabryś podkreśla, że dla obu stron najważniejsze było zapewnienie bezpieczeństwa obu stron.

Przede wszystkim bezpieczeństwo ruchu pieszego, bo to jest kluczowe i krytyczne dla kampusu, dla studentów, którzy na co dzień przebywają na kampusie Uniwersytety Ekonomicznego w Katowicach – mówi rzecznik Uniwersytetu Ekonomicznego dr Bartłomiej Gabryś.

Powodem tej przebudowy jest wypadek śmiertelny z listopada zeszłego roku, w którym zginęła 19-letnia studentka z Kazachstanu. Już wtedy rektor Uniwersytetu Ekonomicznego zaapelował o zmianę w organizacji rejonu wokół uczelni.

Najważniejsza rzecz jest taka, że w tej chwili te dodatkowe barierki wpychają wręcz fizycznie pieszych na torowisko. W dodatku piesi wędrują po torowisku, a z tyłu nadjeżdżają tramwaje. To jest szalenie niebezpieczne. Tak nie powinno być – mówi rektor Uniwersytetu Ekonomicznego dr hab. Robert Tomanek.

Prace przy przebudowie mają się zakończyć w maju.

Autor: Paweł Nawrat

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa wydłuża ważność prawa jazdy. To nie żart! Weszły nowe przepisy!

Czeka nas rekordowa susza na Śląsku? Prognozy są zatrważające!

Żory: Kolejne maseczki trafią do mieszkańców miasta. Sprawdź, gdzie będzie można je otrzymać

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close