Region

Rozpoczęły się ferie zimowe. Młodzi mają prawo wychodzić z domu dopiero po zmierzchu

Dzisiaj, 4 stycznia, rozpoczną ferie we wszystkich województwach. Zamknięto stoki narciarskie, organizować można tylko półkolonie, a młodzi mają prawo wychodzić z domu dopiero po zmierzchu.

 

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r.

W czasie tegorocznych ferii nie wolno organizować wyjazdów rekreacyjnych.Możliwe są wyłącznie półkolonie, które mogą prowadzić szkoły, samorządy czy stowarzyszenia i inne organizacje pełniące działania wychowawcze, ale tylko dla uczniów klas 1-4 szkół podstawowych.

W woj. śląskim do bazy wypoczynku wprowadzono 277 zgłoszeń półkolonii dla blisko ośmiu tysięcy uczestników.

Podczas ferii utrzymany zostanie zakaz przemieszczania się dzieci i młodzieży do 16. roku życia. W dni powszednie, w godzinach od 8 do 16.00 przemieszczać będą się tylko w towarzystwie dorosłego opiekuna. Przynajmniej do 17 stycznia 2021 r. zamknięte będą galerie handlowe, ośrodki narciarskie, a hotele nie będą przyjmować gości nawet podróżujących służbowo.

Źródło: prawo.pl, gov.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląska policja sprawdza, czy sklepy, restauracje i siłownie przestrzegają obostrzeń

Złamanie zasad kolejności przeprowadzania szczepień przeciwko Covid-19. NFZ żąda wyjaśnień

BMW za ćwierć miliona odbite po brawurowej akcji policji! [ZDJĘCIA]

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close