KrajRegion

Rozpoczęły się kontrole na stokach narciarskich. Są pierwsze wnioski

Rozpoczęły się kontrole policji i inspektorów sanepidu na stokach narciarskich w Polsce. Kontrole ruszyły po informacjach z zeszłego tygodnia, gdy na stokach panował tłok.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Na stokach pojawili się funkcjonariusze policji oraz inspekcji sanitarnej, którzy mają reagować na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania, jak również na niestosowanie się do przepisów epidemiologicznych.

– Jeśli potwierdzą one (kontrole przyp.red), że mamy naruszenie reżimu sanitarnego oraz będziemy mieli przyrost zachorowań, którego nie będzie można przypisać innym elementom, będę rekomendował zamknięcie stoków – poinformował Adam Niedzielski, wiceminister zdrowia.

Ze wstępnych kontroli wynika, że narciarze przestrzegają reżimu stosują maseczki, a ośrodki dobrze przygotowały się do przyjęcia narciarzy stosując odpowiednie zabezpieczenia i wygłaszając co jakiś czas komunikaty o obowiązujących zasadach.

Ogłoszone obostrzenia przewidują m.in., że na stokach narciarskich będzie limit osób – jedna osoba na 100 metrów w strefie czerwonej, a w gondolach czy na krzesełkach nie będą mogły jeździć obce sobie osoby.

Źródło: Polsat News

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

45 mln szczepionek trafi do Polski. W lutym 2021 roku będziecie mogli zaszczepić się przeciwko Covid-19

Przychodnia pocovidowa powstaje w woj.śląskim! To pierwsza taka placówka w regionie

Związkowcy nie chcą niedzieli handlowej 6 grudnia. Wystosowali apel do prezydenta

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close