RegionWiadomość dnia

Rozrywka po lockdownie! Znowu można śmignąć rollercoasterem i pójść do kina!

Kina, teatry i parki rozrywki – to miejsca, które od piątku wznawiają działalność. Niektóre obiekty były zamknięte przez wiele miesięcy.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Zobaczyliśmy, że jest otwarcie, jest piękna pogoda, uwielbiamy adrenalinę więc ruszyliśmy –mówi Olga Maciejewska turystka z Krakowa. -Takie emocje, że polecam jak najbardziej, także przyjeżdżajcie tutaj, sprawdźcie to na swojej skórze, polecam jak najbardziej ogień –mówi Dawid Waleriańczyk mieszkaniec Gniezna.

-Brakowało oczywiście, teraz są takie czasy, że w końcu można było wyjść z domu i coś porobić fajnego –mówi Kinga Orzechowska, mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego.

Rozrywka po lockdownie! Znowu można śmignąć rollercoasterem i pójść do kina!
Rozrywka po lockdownie! Znowu można śmignąć rollercoasterem i pójść do kina!

W parkach rozrywki, jak wszędzie, obowiązują ograniczenia. Trzeba pamiętać o zachowaniu odstępu, dezynfekcji rąk i zakładaniu maseczek podczas korzystania z urządzeń. Różnego rodzaju występy z udziałem publiczności będą mogły odbywać się tylko przy 50-proc. obłożeniu.

-Bardzo cieszymy się, że znów możemy zobaczyć uśmiechnięte twarze dzieci, gości całych rodzin. Jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczną rozrywkę na światowym poziomie dzięki wprowadzonym zabezpieczeniom – mówi Krystian Kojder rzecznik prasowy Energylandii w Zatorze.

 

Tak jest i w parku rozrywki w Chorzowie. Brama Legendii otwarta została tuż po godzinie 13:00. – Dzisiaj rzeczywiście otwieramy bramy, wracają uśmiechy, wraca magia do Legendii no i czekamy na naszych gościmówi Izabela Kieliś, rzeczniczka prasowa Legendii w Chorzowie.

Od piątku również kina mogą wznowić działalność w reżimie sanitarnym. Co oznacza, że widzowie będą mogli zajmować co drugie miejsce siedzące. Jednak nie wszystkie sieci już zdecydowały się na otwarcie. Jako pierwsza zrobiła to sieć Helios zdecydowała. Inni czekają do 28 maja.

Kina, teatry i parki rozrywki - to miejsca, które od piątku wznawiają działalność. Niektóre obiekty były zamknięte przez wiele miesięcy
Kina, teatry i parki rozrywki – to miejsca, które od piątku wznawiają działalność. Niektóre obiekty były zamknięte przez wiele miesięcy

– Podobnie zresztą jak widzowie, my też byliśmy stęsknieni niepowtarzalnych filmowych emocji na wielkim ekranie, dlatego chcieliśmy umożliwić kinomanom jak najszybsze ich przeżywanie w naszych obiektach – mówi Katarzyna Pińkowska-Domańska, dyrektor działu promocji kina Helios.

Osoby wybierające się w najbliższym czasie do kin muszą pamiętać, że nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa, oraz o tym, że na widowni nie będzie można spożywać posiłków.

 

 

autor: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wandal grasuje w Rudzie Śląskiej – Halembie! Niszczy zaparkowane samochody [WIDEO]

Będą spore podwyżki dla salowych i fizjoterapeutów. Niewiele dostaną z kolei lekarze

Dawid z Jaworzna chce dojść do Morskiego Oka… odbijając jednocześnie piłkę [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close