RegionSport

Ruch Chorzów nad przepaścią! W klubie rozpoczął się strajk!

Ponad 20 pracowników Ruchu Chorzów ogłosiło strajk. Powodem są zaległości w wypłatach – poinformował katowicki „Sport”. Łącznie klub ma wobec nich już kilkusettysięczne zaległości, a ostatnie pensje zostały zapłacone za marzec, ale nie wszystkim.

Sosnowiec czeka na uchodźców? Konsulat w Katowicach już jest! Zobaczcie go w TOP 5 SILESIA FLESZ

„Sport” pisze, że „pracownicy spotkali się z wiceprezesem Marcinem Waszczukiem, który od tygodnia intensywnie próbuje gasić pożary, ale wobec bierności największych akcjonariuszy Ruchu nie jest w stanie wiele zrobić. Klub przestaje zatem de facto funkcjonować”.

Na chwilę obecną nie pracuje sekretariat, księgowość, klubowe media i marketing. – Sytuacja Ruchu jest coraz bardziej dramatyczna. Spółka wciąż nie uregulowała 400-tysięcznej kwartalnej raty układu sądowego z wierzycielami. Termin minął 30 czerwca i był już prolongowany. Tak naprawdę jednak, istnieją bardzo poważne przesłanki do uchylenia układu – co w konsekwencji szybko mogłoby doprowadzić do końca „Legendy bez końca”, jak mawia się o chorzowskim klubie – czytamy w dzienniku.

Czy to oznacza koniec jednego z najbardziej zasłużonych klubów piłkarskich w historii Polski?

Więcej przeczytacie TUTAJ.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close