AlarmRegion

Pożar kamienicy w Mikołowie przy ul. Bluszcza! Ludzie stracili dach nad głową! [WIDEO]

Pożar kamienicy w Mikołowie przy ulicy Bluszcza. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie po godzinie 9.00 w środę, 17 lipca. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że płonie drugie, najwyższe piętro. Natychmiast wezwano dodatkowe jednostki. Ogień zajął też dach budynku. Lokatorzy ewakuowali się sami.

 

 

Sosnowiec czeka na uchodźców? Konsulat w Katowicach już jest! Zobaczcie go w TOP 5 SILESIA FLESZ


– Spokojni ludzie. Jedno młode małżeństwo z dwójką małych dzieci i dwa starsze małżeństwa już. Jedno małżeństwo mieszkało już około 20 lat w tej kamienicy. Bo to jest prywatna kamienica, a oni wynajmowali mieszkanie w tej kamienicy. Tragedia po prostu nie do opisaniamówi Marzenia Skórniewska, mieszkanka ul. Bluszcza w Mikołowie, sąsiadka poszkodowanych.

 

Kamienica nie nadaje się do zamieszkania. Akcja strażaków trwała kilka godzin.

 

– Spaleniu uległo około 30 metrów kwadratowych dachu i pomieszczenia znajdujące się w kamienicy. Sami mieszkańcy opuścili przed przybyciem straży pożarnej miejsce pobytu. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego na chwilę obecną wycofał budynek z użytkowania. Ludzie znajdujący się tam mają zapewnione lokum przez Urząd Miasta w Mikołowie – mówi bryg. Damian Krawczyk, komendant PSP w Mikołowie.

 

Pożar kamienicy w Mikołowie przy ulicy Bluszcza. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie po godzinie 9.00 w środę, 17 lipca
Pożar kamienicy w Mikołowie przy ulicy Bluszcza. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie po godzinie 9.00 w środę, 17 lipca

 

W akcji gaśniczej brało udział 13 zastępów straży pożarnej. Przyczyny pojawienia się ognia będzie ustalał jutro policyjny biegły z zakresu pożarnictwa.

autor: Radosław Nosal
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close