Region

Kąpią się w misce i polują na szczury! MZNK w Jaworznie odpowiada

Lokatorzy kilku mieszkań w bloku przy ul. Koszarowej 8 w Jaworznie od lat nie mają łazienek. Muszą kąpać się w misce, a dodatkowym problemem są teraz wszechobecne szczury, na które mieszkańcy polują przy pomocy wiatrówki.

O sprawie pisaliśmy tutaj:

Śląskie: Kąpią się w misce i polują na szczury! Gdzie jeszcze tak muszą żyć ludzie? [WIDEO, ZDJĘCIA] Czy ktoś im pomoże

Po emisji materiału głos w sprawie zabrał Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie, do którego należy część mieszkań w budynku. MZNK zwrócił się do administratora budynku o przeprowadzenie deratyzacji. Natomiast wspólnota, która zarządza budynkiem, aktualnie spłaca kredyt zaciągnięty na realizację dwóch dużych inwestycji – naprawy pokrycia dachu oraz ocieplenia budynku. – Wykonanie łazienek w mieszkaniach gminnych będzie możliwe po przeprowadzeniu inwestycji, polegającej na przebudowie części wspólnych budynku, polegających między innymi na przebudowie instalacji wodnej i kanalizacyjnej, instalacji wentylacyjnej, instalacji elektrycznej itp. – pisze MZNK.

Sosnowiec czeka na uchodźców? Konsulat w Katowicach już jest! Zobaczcie go w TOP 5 SILESIA FLESZ

Pełna treść oświadczenia MZNK:

Budynek przy ulicy Koszarowej 8 jest własnością wspólnoty mieszkaniowej. Gmina jest właścicielem jedenastu mieszkań w tej nieruchomości. Aktualnie wspólnota spłaca kredyt zaciągnięty na realizację dwóch dużych inwestycji – naprawy pokrycia dachu oraz ocieplenia budynku.

Wykonanie łazienek w mieszkaniach gminnych będzie możliwe po przeprowadzeniu inwestycji polegającej na przebudowie części wspólnych budynku, polegających między innymi na przebudowie instalacji wodnej i kanalizacyjnej, instalacji wentylacyjnej, instalacji elektrycznej itp. Taka inwestycja będzie możliwa po zgromadzeniu przez wspólnotę odpowiednich środków. Wspólnota podjęła już stosowną uchwałę o przeprowadzeniu prac i gromadzi fundusze.

MZNK w Jaworznie, jako reprezentant Gminy we wspólnocie, regularnie uiszcza wszystkie opłaty związane z funduszem remontowym i kosztami zarządu wspólnoty.

Do MZNK w Jaworznie nie wpłynęła żadna informacja nt. szczurów przebywających w łazienkach. Łazienki należą do części wspólnych budynku i jednostka zwróciła się do administratora budynku o przeprowadzenie deratyzacji.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close