AlarmRegionWiadomość dnia

Śląskie: Kąpią się w misce i polują na szczury! Gdzie jeszcze tak muszą żyć ludzie? [WIDEO, ZDJĘCIA] Czy ktoś im pomoże

To nie żarty. W woj.śląskim jest takie miejsce, gdzie mieszkańcy muszą… polować na szczury! Kąpią się w miednicy i znoszą cierpliwie warunki, od jakich dreszcz przebiega po plecach. Nomen omen – jak szczury, z którymi muszą dzielić dom.

 

 

Sosnowiec czeka na uchodźców? Konsulat w Katowicach już jest! Zobaczcie go w TOP 5 SILESIA FLESZ

Walka ze szczurami i… brakiem łazienki. Tak wygląda codzienność w kilku mieszkaniach przy ul. Koszarowej w Jaworznie. I tak od dwunastu lat. W trzech mieszkaniach nie ma łazienek, a lokatorzy muszą korzystać ze wspólnych ubikacji. Tam jednak często pojawiają się szczury. Mieszkańcy radzą sobie jak mogą.

– Jednego żeśmy tutaj akurat ze szwagrem zabili w ubikacji. A na przykład drugiego już nie zdążyłem złapać, a jeszcze się dziecko przestraszyło, mojej siostry, malutka, najmłodsza córka, 4-letnia. To jest groźne. Ja poszedłem z nią do ubikacji, żeby zrobiła swoje, co ma zrobić. I szczur wybiegł z ubikacji. To jak to tak może być na tej klatce schodowej?

 

– To jak państwo na te szczury polują? Jak to wygląda? – Pistolet gazowy mamy. Na kulki plastikowe i metalowe – mówi Mariusz Bergiel, brat pani Anety.

 

Metalowe jest też „naczynie”, z którego korzystają codziennie mieszkańcy. W tej wanience muszą się kąpać. Nie tylko siebie – dzieci również
Metalowe jest też „naczynie”, z którego korzystają codziennie mieszkańcy. W tej wanience muszą się kąpać. Nie tylko siebie – dzieci również

 

Metalowe jest też „naczynie”, z którego korzystają codziennie mieszkańcy. W tej wanience muszą się kąpać. Nie tylko siebie – dzieci również.

– No zabieramy tę wannę do domu, grzejemy wodę na gazie, butlą, bo tu też nie ma gazu ziemnego. Musimy zagrzać wodę, wlać. I w ten sposób. – A w zimie? Bo tutaj są drzwi, tutaj jest chyba trochę zimno wtedy? – No jest zimno. Pali się po prostu w piecu, no i wtedy się ogrzewa w mieszkaniu i wtedy się kąpie – mówi Aneta Leśniak, mieszkanka Jaworzna.

 

Zarządcą budynku jest Administrator sp. z o.o., a właścicielem trzech mieszkań – Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Dziś MZNK głosu w sprawie zabierać nie chciał i kierował do zarządcy. Prezes Administratora przebywa jednak obecnie na urlopie. Do sprawy wrócimy wkrótce.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close