AlarmRegionWiadomość dnia

Ruda Śląska: Akumulator padł na mrozie? Straż miejska przyjedzie odpalić Wam samochód!

Rudzcy strażnicy miejscy pomagają odpalać samochody. Gdy akumulator odmówi posłuszeństwa wystarczy zadzwonić na numer 986! – Strażnicy będą starali się reagować na każde zgłoszenie, ale w pierwszej kolejności załatwiane będą te
dotyczące zagrożenia życia lub mienia. Prosimy o wyrozumiałość, jeśli na przyjazd strażników będzie trzeba chwilę zaczekać – mówi Krzysztof Piekarz, komendant Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej.

 
Od stycznia rudzcy strażnicy miejscy pomagają mieszkańcom w uruchomieniu samochodu w przypadku gdy akumulator odmówi posłuszeństwa. Jak dotąd odnotowano dwa takie przypadki. – Trzeba pamiętać, że kiedy prognozy zapowiadają spadki temperatury, najlepiej parkować auto w taki sposób, by w razie problemów z jego odpaleniem był łatwy dostęp do akumulatora – tłumaczy komendant Piekarz. -W tym okresie najlepiej jest parkować samochód tyłem, aby w razie konieczności odpalenia go poprzez podłączenie do innego auta ułatwić dostęp pod maskę – dodaje. Usługa dostępna jest całodobowo. W razie problemów należy dzwonić pod numer 986.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Ruda Śląska: Akumulator padł na mrozie? Straż miejska przyjedzie odpalić Wam samochód!”

  1. Fajnie, że pomagają ale w tych czasach wypadałoby liczyć na siebie 😉 dobra „opieka” nad akumulatorem przez cały rok + dobry sprzęt i nie ma takich problemow. Wiem co pisze bo sam tak mami to od 6 lat gdy zainwestowałem w polskiego Jenoxa.

  2. Bardzo dziękuję Panom ze Straży Miejskiej za pomoc w uruchomieniu auta w Rudzie śl. Zadzwoniłam i w ciągu pięciu minut byli na ul Szyb Andrzeja. Pozdrawiam i dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close