Region

Ruda Śląska ma swojego oficera rowerowego

Ruda Śląska to kolejne miasto, w którym zatrudniono tzw. oficera rowerowego. Jego zadaniem będzie koordynowanie wszelkich spraw związanych z realizacją polityki rowerowej w mieście.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Oficerem rowerowym w Rudzie Ślaskiej został Kornel Milbrant z Wydziału Dróg i Mostów rudzkiego magistratu. – Jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, a przede wszystkim aktywnym sportowcem i miłośnikiem jazdy na rowerze. Każdego roku robi na nim nawet kilka tysięcy km, przejeżdżając wzdłuż i wszerz Rudę Śląską, ale i Polskę, Czechy, Słowację, Niemcy czy Holandię – informuje UM Ruda Śląska.

Rudzki oficer rowerowy będzie współpracował ze środowiskami rowerowymi i będzie ich przedstawicielem. Do jego zadań należy również nawiązywanie kontaktów z oficerami rowerowymi z innych miast, w szczególności zrzeszonych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Ważnym punktem w działalności oficera ma być promowanie jazdy na rowerze wśród mieszkańców.

– W naszym mieście mamy wiele ścieżek, tras i szlaków rowerowych. Dlatego pierwszym moim zamysłem jest to, żeby istniejącą już sieć rowerową połączyć w jedną całość, tak aby poruszanie się po niej było łatwiejsze dla rowerzystów – podkreśla Kornel Milbrant. – Będę także czuwać nad tym, aby budowane trasy rowerowe w Rudzie Śląskiej oraz te planowane do realizacji były tworzone zgodne z przepisami i wszelkimi standardami, a przede wszystkim by były bezpieczne i funkcjonalne oraz cieszyły się aprobatą rowerzystów – dodaje.

Przypomnijmy, w Rudzie Śląskiej wybudowanych zostało około 82 km tras rowerowych, które w znaczącej mierze powstały w ciągu ostatniej dekady.

– Wszystko dzięki temu, że położyliśmy duży nacisk na to, by przy okazji wykonywania inwestycji drogowych i rewitalizacji terenów zielonych powstawała również infrastruktura rowerowa. Ostatnim tego przykładem jest chociażby odcinek Traktu Rudzkiego, który został wykonany w ubiegłym roku. Potrzeby rowerzystów będziemy też starali się uwzględnić budując kolejny odcinek trasy N-S czy też przebudowując ul. Wolności w Rudzie – komentuje prezydent Grażyna Dziedzic.

Źródło: UM Ruda Śląska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Cios prosto w serce – to przyczyna zgonu 13-letniej Patrycji. Była w ciąży [NOWE FAKTY]

„To jest kpina, to jest propaganda!” Pacjenci o rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19

Bułkęs w Katowicach otworzył lokal mimo obostrzeń. Przyszli klienci, policja i sanepid [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close