RegionWiadomość dnia

Ruda Śląska: MOSiR będzie miał nowoczesną halę sportową – kolejny etap prac

Już wkrótce rozpocznie się kolejny etap modernizacji hali widowiskowo–sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej – Halembie. Jeszcze w 2019 roku zmieniła ona swój wygląd zewnętrzny, a teraz czas na kolejne zmiany. Właśnie zakończył się przetarg na prace wewnątrz obiektu, które obejmą remont i aranżację sanitariatów oraz przebudowę instalacji sanitarnych. Rozpoczęcie prac planowane jest w pierwszym kwartale br.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Chcemy, aby halembska hala przez wiele kolejnych lat służyła naszym mieszkańcom do celów sportowych i kulturalnych, dlatego duży nacisk kładziemy na jej modernizacjępodkreśla Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.Prace wykonywane są etapami, żeby nie kolidowały z odbywającym się tam zajęciami, już wkrótce rozpoczniemy inwestycję, która będzie kosztowała prawie 1,3 mln zł. Na jej realizację wykonawca ma 4 miesiące od momentu przekazania terenu budowydodaje prezydent.

 

Planowany remont obejmie przebudowę instalacji centralnego ogrzewania i wentylacyjnej oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej wraz z przeciwpożarową, a także remont i aranżację sanitariatów w poziomie przyziemia. Obecnie istniejące toalety zostaną wyremontowane, powstanie też toaleta dla niepełnosprawnych.

 

Bardzo nam zależy, aby hala w Halembie była dostępna także dla osób z różnymi dysfunkcjami. Z tego powodu wykonano już specjalny podjazd oraz windę dla niepełnosprawnych, a w planie jest również  budowa zupełnie nowej toalety, która zlokalizowana zostanie niedaleko wejścia w holu głównympodkreśla Piotr Janik, naczelnik Wydziału Inwestycji.

 

Warto zaznaczyć, że w 2019 roku wykonano już termomodernizację obiektu. Wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa, wykonano też docieplenie dachu, odwodnienia połaci dachowej, roboty elektryczne zewnętrzne oraz instalację odgromową. Zadanie obejmujące termomodernizację obiektu kosztowało prawie 6,5 mln zł.

 

Kompleksowa modernizacja największej hali w naszym mieście to kosztowne przedsięwzięcie, dlatego staramy się pozyskiwać na ten cel środki zewnętrzne. Przypomnę, że w 2018 roku przyznano nam 2,5 mln zł z Metropolitalnego Funduszu Solidarności, a w 2020 prawie 2,3 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówi wiceprezydent Michał Pierończyk.Po zakończeniu etapu dotyczącego remontu i aranżacji sanitariatów oraz przebudowy instalacji sanitarnych, czeka nas aranżacja holu głównego i sali widowiskowo – sportowej. Mamy nadzieję, że ten etap rozpocznie się jeszcze w tym roku –  dodaje.

 

Wybudowany w latach 80. budynek hali im. Rudzkich Olimpijczyków liczy 3825 m². W części widowiskowej jest jednokondygnacyjny z charakterystyczną amfiteatralną widownią na 570 miejsc siedzących. Tam też znajduje się boisko o wymiarach 22m x 42m oraz scena 14m x 3,6m z możliwością powiększenia głębokości. W budynku zlokalizowane są pomieszczenia kawiarni, sali dyskotekowej, sali klubowej oraz fitness klubu.

 

W hali MOSiR przy ul. Kłodnickiej od lat organizowane są cykliczne wydarzenia, jak Olimpiada Radości czy Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. W ostatnim czasie dwukrotnie odbyły się też w tym miejscu turnieje taneczne rangi ogólnopolskiej, a także warsztaty sportowe pod okiem dwóch olimpijek: Otylii Jędrzejczak – Otylia Swim Tour oraz Moniki Pyrek – Alternatywne Lekcje WF.

źródło: UM Ruda Śląska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zobaczcie piekło oddziału covidowego w Katowicach! Może korona-sceptycy wreszcie uwierzą? [WIDEO]

Katowice: Pojawiły się ogłoszenia sprzedaży szczepionki na COVID-19. Można też było kupić wynik testu

Kosmiczny eksperyment! Studentów zamknęli w hangarze. Udają, że są w kosmicznej izolacji [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close