KrajRegion

Ruda Śląska: Na dwóch przystankach zostaną zainstalowane tablice SDIP

W Rudzie Śląskiej zostaną zainstalowane tablice SDIP – Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Na których przystankach będzie można je znaleźć?

 

W tym miesiącu na dwóch przystankach „Nowy Bytom Urząd Miasta” oraz „Kochłowice Rynek” zostaną zainstalowane tablice SDIP Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Dzięki temu pasażerowie będą wiedzieć, jak długo muszą czekać na przyjazd swojego autobusu czy tramwaju. Ogółem w tym etapie Związek Transportu Metropolitalnego zainstaluje 60 tablic w 12 miastach.

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

 

 

 

SDIP, czyli System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej

Zarząd Transportu Metropolitalnego zainstaluje przy przystankach komunikacji miejskiej kolejnych 60 elektronicznych tablic informacyjnych. Będą one pasażerom wskazywać, za ile minut przyjedzie oczekiwany autobus. Tym razem większość urządzeń trafi do Bytomia, Zabrza i Gliwic. Po raz pierwszy tablice zlokalizowane zostaną m.in. w Czeladzi, Piekarach Śląskich, Radzionkowie i właśnie w Rudzie Śląskiej.

Montaż pierwszych tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej rozpoczął w latach 2012 – 2014 r. poprzedni organizator transportu zbiorowego. Wówczas zainstalowano ok. 70 tablic. Dziś zadanie to realizuje ZTM, który w ciągu 5 miesięcy, tj. od lutego 2020 r., oddał do użytku już 100 tablic.

To są urządzenia, które sprawiają, że korzystanie z komunikacji miejskiej staje się prostsze i wygodniejsze – zachwala rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. – Dlatego też realizujemy ten projekt zdecydowanie szybciej. Zakładamy, że za 15 miesięcy naszym pasażerom będą służyć już wszystkie tablice z tego projektu. Docelowo będzie ich ponad 500 – dodaje.

 

Tablice zostaną zamontowane na dwóch przystankach w Rudzie Śląskiej

60 nowych elektronicznych tablic informacyjnych zostanie zlokalizowanych w 12 miastach. W pięciu z nich urządzenia staną po raz pierwszy. Chodzi o Czeladź, Piekary Śląskie, Radzionków, Rudę Śląską oraz Bytom. W Rudzie Śląskiej tablice zamontowane zostaną na dwóch przystankach „Nowy Bytom Urząd Miasta” oraz „Kochłowice Rynek”.

– W tym miesiącu na dwóch przystankach „Nowy Bytom Urząd Miasta” oraz „Kochłowice Rynek” zostaną zainstalowane tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Dzięki temu pasażerowie będą wiedzieć, jak długo muszą czekać na przyjazd swojego autobusu czy tramwaju. Ten model tablic wyświetla informacje po obu stronach, wyposażony jest też w kamery monitoringu – napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer. 

 

Korzystanie z komunikacji miejskiej staje się prostsze i wygodniejsze

ZTM podkreśla, że podstawowa funkcjonalność tablic na przestrzeni lat nie zmieniła się, jednakże nowo montowane tablice cechuje więcej zalet.

– W porównaniu do poprzednich wersji dodatkowymi udogodnieniami jest m.in. wyświetlanie informacji po ich obu stronach. Ponadto są one V-kształtne, dzięki czemu informacje są wyświetlane pod innym kątem przez co stają się bardziej czytelne. To walory istotne z punktu widzenia komfortu pasażera – wskazuje Michał Kuliński z Wydziału Infrastruktury Komunikacyjnej. – Na tablicach zainstalowano również  kamery. To z kolei służy bezpieczeństwu ich utrzymania – dodaje.

System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej to nie tylko tablice elektroniczne na przystankach, ale również Portal Pasażera. Przed tygodniem, 27 maja, pojawiły się na nim autobusy i trolejbusy kursujące po obszarze byłego MZK Tychy.

Dzięki tej zmianie pasażerowie mają możliwość śledzenia w czasie rzeczywistym wszystkich autobusów, trolejbusów i tramwajów kursujących po sieci ZTM – podkreśla Kuliński.

 

Wykaz planowanych lokalizacji dla nowo montowanych tablic:

Gmina

Nazwa przystanku

Liczba stanowisk

Będzin

Będzin Rondo

1

Będzin Targowisko

2

Osiedle Syberka Kościół

1

Będzin Muzeum

1

Bytom

Bytom Dworzec

10 + tablica zbiorcza

Bytom Arki Bożka

1

Bytom Strzelców Bytomskich

1

Bytom Szpital Nr 1

1

Karb

1

Miechowice Bławatkowa

1

Stroszek Osiedle

1

Chorzów

Chorzów Batory Dworzec PKP

1

Czeladź

Czeladź Stare Miasto

2

Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy

1

Gliwice

Gliwice Rybnicka

2

Gliwice Nowy Świat

1

Łabędy Osiedle

2

Sośnica Apteka

2

Gliwice Żurawia

2

Katowice

Bogucice Kościół

1

Katowice Strefa Kultury

1

Katowice Sokolska

1

Koszutka Kościół

1

Piekary Śląskie

Szarlej Poczta

1

Radzionków

Radzionków Rynek I

1

Ruda Śląska

Kochłowice Rynek

2

Nowy Bytom Urząd Miasta

1

Sosnowiec

Rudna Hallera

2

Sielec Wawel Kościół

2

Zagórze Aleja Paderewskiego

2

Zabrze

Zabrze Goethego

7 + tablica zbiorcza

Maciejów Kondratowicza

1

Zabrze Plac Krakowski

1

 

źr.: rudaslaska.com.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Rafał Trzaskowski zdąży zebrać podpisy? [WIDEO]

Matura 2020: Jak będzie pisany egzamin dojrzałości w pandemii koronawirusa? [WIDEO]

Śląskie: Chcecie ominąć korki? Pomoże Wam policja. Odpalono specjalną mapę [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close