KrajRegionWiadomość dnia

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Rafał Trzaskowski zdąży zebrać podpisy? [WIDEO]

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Taką datę ogłosiła dziś marszałek sejmu Elżbieta Witek. Ogłaszając, nie omieszkała wygarnąć opozycji, że chaos i destabilizacja oraz przeciąganie terminu wyborów to tylko i wyłącznie ich wina.

 

 

Smog w sądzie! A w śląskich restauracjach pustki! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

– Destabilizacja państwa i ten ciągły chaos i awantura ze strony opozycji, ona trwa nadal. Bo dzisiaj dowiadujemy się z ust marszałka Grodzkiego, w wypowiedzi dla PAP, że jeśli zwycięży w wyborach prezydenckich kandydat opozycji, to możliwe są wcześniejsze wybory. Proszę państwa, więc jeśli nie można wygrać z PiS w uczciwej rywalizacji podczas kampanii, przy urnie wyborczej, to widać, że opozycja chwyta się wszelkich możliwości, żeby przejąć władzęmówi Elżbieta Witek, marszałek sejmu.

Wypowiedź dla mediów Marszałek Sejmu 3 czerwca 2020 r.

?Marszałek Sejmu Elżbieta Witek – poseł na Sejm RP wyznaczyła termin wyborów prezydenckich. „Bardzo bym chciała abyśmy mogli w końcu wybrać głowę państwa. To jest sprawa kontynuacji polskiej państwowości i polskiej racji stanu. Na podstawie Konstytucji wyznaczam datę wyborów na niedzielę 28 czerwca”.

Opublikowany przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Środa, 3 czerwca 2020

Chwilę później konferencję zwołała Koalicja Obywatelska a Rafał Trzaskowski ripostował.

– Skąd mamy w Polsce chaos wie olbrzymia większość Polek i Polaków, bo obserwuje te wszystkie nieracjonalne decyzje, które rząd podejmuje. I jedno z największych zwycięstw opozycji, pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, senatu, jest to, że nie mieliśmy farsy wyborczej 10 maja, tylko że mamy szanse na przeprowadzenie demokratycznych wyborów – mówi Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta RP.

 

Ale żeby w ogóle wziąć w nich udział kandydat Koalicji Obywatelskiej musi zebrać wymagane 100 tysięcy podpisów pod swoją kandydaturą. A na to ma niewiele czasu – bo zaledwie do 10 czerwca. Choć komitety wyborcze poszczególnych kandydatów są aktywne od wielu tygodni, to dopiero wraz z ogłoszeniem daty wyborów kampania rozpoczyna się oficjalnie.

– Ja byłem od początku zwolennikiem terminu bardziej sierpniowego, ale my się na żadne terminy obrażać nie będziemy, nie jesteśmy opozycją totalną, tylko opozycją merytoryczną. Krytykowałem wielokrotnie Platformę Obywatelską, Lewicę, PSL za wstrzymywanie przepisów wyborczych w Senacie. Krytykowałem PiS za spowodowanie tego chaosu wyborczego. Do reguł gry narzuconych nam przez dominujące siły polityczne jesteśmy w stanie się dopasować. Jesteśmy w stanie w tych warunkach wygrywać, walczymy o drugą turę – mówi Krzysztof Bosak, kandydat na prezydenta RP.

Ewentualna druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Była reprezentantka Polski w ciężkim stanie! Koszmarny wypadek pod Bielskiem-Białą!

Za złe warunki sanitarne w aucie. Będą nowe mandaty! Za co jeszcze?

Śląskie: NIE SZCZAJ CHAMIE W NASZEJ BRAMIE. Gdzie wisi taki kontrowersyjny baner?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close