AlarmRegionWiadomość dnia

Śląskie: NIE SZCZAJ CHAMIE W NASZEJ BRAMIE. Gdzie wisi taki kontrowersyjny baner?

Chociaż okoliczni mieszkańcy nie do końca wiedzą kto go powiesił, to stał się metodą na walkę z dość uciążliwym problemem. Nietypowy baner zawisł między dwoma kamienicami w Tarnowskich Górach, przy placu Żwirki i Wigury.

 

 

Smog w sądzie! A w śląskich restauracjach pustki! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


-Rzeczywiście miałyśmy rano niespodzianki takie jak wjeżdżałyśmy samochodem. Zrobili sobie toaletę, bo to takie ustronne miejsce – pod drzewkiem gdzieś, brama, nawet nie wiedzą że są szalety miejskie, ale to raczej taka piąta zmianamówi Urszula Gaweł, prowadzi kwiaciarnię w pobliżu.

Która mocno dała się we znaki lokalnej społeczności. Dlatego ta postanowiła się z nimi skomunikować w prosty i dosadny sposób. O sprawie napisał Tygodnik Gwarek.

-Mieszkańcy wykazali się niesamowitą kreatywnością. Do tej pory nie przypominam sobie żeby w Tarnowskich Górach pojawiały się tego typu odezwy dotyczące kultury osobistej – mówi Jarosław Myśliwski, redaktor naczelny Tygodnika Gwarek.

Nietypowy baner zawisł między dwoma kamienicami w Tarnowskich Górach, przy placu Żwirki i Wigury
Nietypowy baner zawisł między dwoma kamienicami w Tarnowskich Górach, przy placu Żwirki i Wigury

Post o banerze doczekał się licznych komentarzy i udostępnień. Bo problem, chodź trywialny, jest powszechny i znany także w innych miastach. W Tarnowskich Górach przypominają, że raptem kilkaset metrów od tej konkretnej bramy znajduje się miejski szalet a inicjatywie mieszkańców przyklaskują.

-Wielu ludzi chwali, że jest utrzymany w należytym porządku, a co do komentarza na temat takich przygodnych miejsc do załatwiania swoich potrzeb, to to problem który zawsze był zawsze jest i zawsze będzie trochę. To jest temat, który zależy od kultury osobistej, w skrócie tak to powiem, w związku z tym myślę, że nikt nie jest w stanie ustawić w każdym ajnfarcie jak to się u nas mówi, w każdej bramie, ani policjanta, ani strażnika miejskiego. Jeżeli ktoś będzie czuł, że nie powinien tego robić to tego robić nie będzie – podkreśla Mariusz Jarzombek, Urząd Miejski w Tarnowskich Górach.

Nie zrobi też, jeśli trafi na taką odpowiedź. Okoliczni mieszkańcy przyznają, że po pojawieniu się baneru śmierdzący problem zniknął. Lekcja kultury w tym wydaniu zaliczona więc na szóstkę.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Żłobki i przedszkola się otwierają, ale szkoły zostają już zamknięte! Oceny tylko zdalnie [WIDEO]

Trzy godziny do rejestracji auta! Wróciła obsługa w urzędach, wróciły gigantyczne kolejki! [WIDEO]

Rybnik: Matka rzuciła11-miesięcznym Mateuszkiem przez okno! Są nowe informacje o stanie zdrowia dziecka

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close