KrajRegionWiadomość dnia

Za złe warunki sanitarne w aucie. Będą nowe mandaty! Za co jeszcze?

Będą nowe mandaty dla kierowców. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowuje zmiany w taryfikatorze i ma się tam znaleźć nowe wykroczenie związane z nie zapewnieniem odpowiednich warunków sanitarnych w taksówkach czy np. busach. Za takie wykroczenie kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości 100 zł.

 

 

Zobacz także: Koniec obowiązku noszenia maseczek! Ale są wyjątki

– W czasie takiej standardowej kontroli policjant ma za każdym razem prawo, jest do tego uprawniony, zweryfikować wszystkie nałożone na przewoźnika przepisy, w tym także utrzymywanie pojazdu w takim stanie higienicznym, aby podróżującym nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo mówi st. sierż. Adam Jakubczyk, WRD KWP w Katowicach.

Wśród nowych mandatów mają się pojawić także takie, które będą mogli dostać właściciele niebezpiecznych psów, na przykład za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Za takie wykroczenie będzie można dostać mandat w wysokości nawet 500 zł.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Żłobki i przedszkola się otwierają, ale szkoły zostają już zamknięte! Oceny tylko zdalnie [WIDEO]

Trzy godziny do rejestracji auta! Wróciła obsługa w urzędach, wróciły gigantyczne kolejki! [WIDEO]

Rybnik: Matka rzuciła11-miesięcznym Mateuszkiem przez okno! Są nowe informacje o stanie zdrowia dziecka

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close