RegionWiadomość dnia

Bunt pracowników skarbówki w Katowicach. Boja się koronawirusa, zapowiadają protest!

Związkowcy z Solidarności Pracowników Administracji Skarbowej planują protest przed siedzibą Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. To efekt braku porozumienia z dyrektorem regionalnej „skarbówki” Mariuszem Gojnym. Pracownicy uważają że lekceważy on zagrożenie, nie podejmując odpowiednich działań zabezpieczających.

 

 

Smog w sądzie! A w śląskich restauracjach pustki! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


-Agata Jagodzińska: Ważną kwestią są nieadekwatne działania podejmowane jeśli chodzi o wzrost zakażeń koronawirusem pracowników urzędów skarbowych na śląsku. Dlaczego nie są dezynfekowane całe budynki tylko piętra i dlaczego nie są testowani pracownicy wszyscy w tych urzędach w których doszło do zakażenia – mówi zastępca przewodniczącego NSZZ Solidarność Pracowników Administracji Skarbowej.

Związkowcy podkreślają, że Izba Administracji Skarbowej w Katowicach jest jedną z najbogatszych w kraju, dlatego powinno ją być stać na zakup testów dla pracowników. Chcieliby, być traktowani na równi z górnikami, którzy przechodzą badania.

-Jeśli chodzi o testy czy kwarantanne, bo takie problemy podnoszą związki zawodowe, szczególnie NSZZ Solidarność to przede wszystkim jest kwestia służb sanitarnych. To służby sanitarne decydują, którzy pracownicy kierowani są na kwarantanne, to służby sanitarne decyduje, kto jaki ma priorytet przeprowadzenia testu – mówi Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Dyrekcja przekonuje, że wszystkie czynności związane z zapewnieniem bezpieczeństwa są zgodne z zaleceniami sanitarnymi. Protest prawdopodobnie odbędzie się za trzy tygodnie.

 

autor: Paweł Nawrat

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Żłobki i przedszkola się otwierają, ale szkoły zostają już zamknięte! Oceny tylko zdalnie [WIDEO]

Trzy godziny do rejestracji auta! Wróciła obsługa w urzędach, wróciły gigantyczne kolejki! [WIDEO]

Rybnik: Matka rzuciła11-miesięcznym Mateuszkiem przez okno! Są nowe informacje o stanie zdrowia dziecka

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close