KategoriaKrajRegion

Ruda Śląska: Odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Ruda Śląska

Ruda Śląska: Odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Ruda Śląska. Radni głosowali w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Miasta Ruda Śląska z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020.

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, co politycy robią na Śląsku w stajniach i jak kupić wóz strażacki za grosze!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Sesja Rady Miasta Ruda Śląska

Na początku listopadowej sesji, tradycyjnie już, zostało odczytane sprawozdanie z pracy prezydenta miasta w okresie międzysesyjnym (od 7 do 14 listopada br.).

– Wprawdzie od ostatniej sesji Rady Miasta minął tylko tydzień, ale w tym okresie miało miejsce kilka wydarzeń, o których chcemy poinformować. 8 listopada br. upłynął termin skorzystania przez Prezydenta Miasta z prawa pierwokupu nieruchomości przy ul. Niedurnego, dzierżawionej przez miasto do tej pory na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej. W tym dniu podpisaliśmy u notariusza oświadczenie w sprawie skorzystania z tego prawa. Dzięki temu rudzka OSP będzie mieć wreszcie swoją siedzibę – mówił wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Oprócz tego wiceprezydent wspomniał także o zakończonej niedawno inwestycji zrealizowanej w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Przy ulicy Zgrzebnioka w Bykowinie powstał parking. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Gotowe jest także rolkowisko przy parku Strzelnica w Bielszowicach.

Przypomnę, że zadanie to zostało wybrane do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Jednak wówczas nie udało się wyłonić wykonawcy. Warta ponad 80 tys. złotych inwestycja została więc sfinansowana z tegorocznej ogólnej puli środków – dodał Krzysztof Mejer.

Program Współpracy Miasta Ruda Śląska

Po przedstawieniu sprawozdanie, radni głosowali w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Miasta Ruda Śląska z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020. Uchwałę przyjęto. Za jej przyjęciem głosowało wszystkich 21 radnych obecnych na sali. Cały projekt uchwały znajdziecie TUTAJ.

Później przyszedł czas na zgłaszanie interpelacji i zadawanie pytań. Radni dopytywali m.in. o remont Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie czy szkód górniczych powstałych na terenie Zespołu Szkół nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Rudzie Śląskiej.  Aleksandra Skowronek poruszyła temat zamknięcia świetlicy środowiskowej przy ul. Bujoczka w Orzegowie. Przewodnicząca Rady Miasta w imieniu mieszkańców dzielnicy dopytywała, kiedy świetlica zostanie zamknięta.

– Wszystkich rodziców i pracowników świetlicy poinformowano, że z dniem 1 kwietna świetlica przestanie działać. Musimy wszcząć procedurę likwidacji tej jednostki budżetowej. Zgodnie z analizą sporządzoną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej świetlice będą działać w miejscach, gdzie mieszkańcy najbardziej tego potrzebują. Na terenie naszego miasta funkcjonować będą cztery takie placówki w dzielnicach: Ruda, Godula, Orzegów i Nowy Bytom. W tych dzielnicach jest największe zapotrzebowanie na tego typu placówki – mówiła prezydent Grażyna Dziedzic. – Przypominam, że tylko w 18% samorządów istnieje taka forma wsparcia dla dzieci. Placówki te utworzono ze względu panującego w mieście ubóstwa. Obecnie ubóstwa już nie ma – dodała.

Kolejna sesja rudzkich radnych odbędzie się 28 listopada br.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Metropolia zbuduje chce zbudować spalarnię! Gdzie powstanie zakład utylizujący śmieci?

Co z meczem Izrael-Polska? Jest DECYZJA PZPN!

Katowice: Przebudowa DK 81 w Giszowcu. Następny etap prac od 14 listopada

 

(źródło: rudaslaska.com.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close