RegionWiadomość dnia

Ruda Śląska otwiera żłobek. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników ochrony zdrowia i służb medycznych

Od jutra otwarty zostanie żłobek „Misiakowo” w Rudzie Śląskiej. Znane są już wyniki testów tamtejszego personelu. Wszystkie są ujemne. Ogółem żłobek dysponuje 45 miejscami, ale ze względu na konieczność zapewnienia ścisłego reżimu sanitarnego tę liczbę trzeba było zmniejszyć do 13. W pierwszej kolejności zapewniono opiekę dla dzieci, których rodzice są pracownikami systemu ochrony zdrowia i służb mundurowych.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Testy przeprowadziliśmy już wśród wszystkich 56 pracowników miejskich żłobkówmówi prezydent Grażyna Dziedzic.5 testów jest wątpliwych, dlatego trzeba wykonać dalsze badania. Z tego powodu wstrzymujemy jeszcze decyzję o otwarciu placówki, która swoje lokalizacje ma Wirku i Orzegowie. Jeżeli ostatecznie okaże się, że nikt z personelu nie jest zakażony koronawirusem, to będziemy mogli uruchomić również i ten żłobekdodaje. W sumie wspomniana placówka dysponuje 109 miejscami dla dzieci, jednak będzie można ich przyjąć tylko 56 – 23 w Wirku i 33 w Orzegowie.

Jednocześnie testy prowadzone są wśród personelu miejskich przedszkoli. Do zbadania jest 919 pracowników. 373 osoby przeszły już testy, z czego znane są już wyniki od 140 – wśród nich 7 jest wątpliwych, dlatego będzie prowadzona dalsza diagnostyka.

Badania finansowane są ze środków miasta. – Wykonanie testów wśród samych pracowników przedszkoli to na tę chwilę koszt około 150 tys. zł. To niemałe pieniądze, ale musimy mieć pewność, że nie narazimy dzieci na zakażenie koronawirusem. To miałoby fatalne skutki, bo prowadziłoby do dalszego szerzenia zakażeń wśród ich najbliższych, zwłaszcza rodziców i rodzeństwapodkreśla odpowiedzialna za sprawy społeczne i oświatę wiceprezydent Anna Krzysteczko.

 

Według ostatnich danych (stan na 26 maja 2020, godz. 13:00) w Rudzie Śląskiej odnotowano 240 przypadków potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Z tego 12 osób zmarło, a 41 zostało uznanych za ozdrowieńców. 388 osób w mieście poddanych jest kwarantannie, natomiast 483 pozostają pod nadzorem epidemiologicznym. 17 osób z powodu zakażenia przebywa w szpitalu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Puste klasy, mało dzieci. Niewielkie zainteresowanie otwartymi szkołami [WIDEO]

Kultowy polski głos Google Maps żegna się na YouTube. Zastąpi go automat [WIDEO]

Epidemia koronawirusa: Jak będą wyglądały wakacje? To może być inne all inclusive, jakie znamy

 

źr. UM Ruda Śląska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close