KrajRegionŚwiat

Epidemia koronawirusa: Jak będą wyglądały wakacje? To może być inne all inclusive, jakie znamy

Choć jeszcze kilka tygodni temu niemal nie wychodziliśmy z domu, obecnie wiele osób myśli już o tym, gdzie wyjechać na wakacje. Sytuacja jest dynamiczna. W krajach Unii Europejskiej coraz więcej mówi się o pomyśle otwarcia tzw. bezpiecznych korytarzy dla turystów.

 

 

Zobacz także: Lokale gastronomiczne na Śląsku mają problem z frekwencją

Kraje turystyczne jak Grecja, Cypr czy Hiszpania miałyby zacząć wpuszczać turystów z tych państw, które poradziły już sobie z epidemią koronawirusa.

-Mówi się oficjalnie o tym, że 15. czerwca ma być granica otwarta i będzie to stopniowo, tak jak zresztą w innych krajach, otwierane i będzie obserwacja czy nie ma wzrostu zachorowań i w zależności od tych krajów gdzie jest najmniej zachorowań, te kraje będą w pierwszej kolejności – mówi Krystyna Papiernik, Biuro Podróży Turysta.

Żeby w ogóle międzynarodowa turystyka wróciła, najpierw trzeba otworzyć granice i znieść obowiązek 14-dniowej kwarantanny po wjeździe do danego kraju. Jeśli te decyzje będą się przeciągać, wówczas mogą na tym skorzystać operatorzy i organizatorzy wyjazdów krajowych. Choć i wśród nich nie brakuje obaw.

To mogą być wyjątkowe wakacje. Wyjątkowe, bo pełne obostrzeń, jakie wymógł na kurortach turystycznych koronawirus
To mogą być wyjątkowe wakacje. Wyjątkowe, bo pełne obostrzeń, jakie wymógł na kurortach turystycznych koronawirus

Ja się, jako przewodnik i pilot obawiam jednego, że ludzie są troszeczkę przestraszeni tym korona wirusem i nawet jeżeli ułatwi im się wyjazdy, czy nawet w jakiś sposób wspomoże, to oni będą mieli obawy przed jakimiś tam skutkami korona wirusa – mówi Edward Wieczorek, Regionalna Pracownia PTTK w Katowicach.

Lista krajów krajów, które już w czerwcu i lipcu chcą przyjąć turystów wydłuża się. To m.in. Chorwacja, Grecja, Turcja czy Włochy.

 

autor: Piotr Muszalski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zasady funkcjonowania placówek oświatowych i żłobków [AKTUALIZACJA 25.05.2020]

Koszmar w Rybniku! Matka wyrzuciła 11-miesięczne dziecko oknem! W jakim jest stanie?

Landrynki wciąż uziemione. WIZZ AIR wydłuża zawieszenie lotów do i z Polski

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close