Region

Śląskie: Zasady funkcjonowania placówek oświatowych i żłobków [AKTUALIZACJA 25.05.2020]

Od 25 maja będą umożliwione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych dla dzieci z klas I- III szkoły podstawowej. W Piekarach Śląskich uruchomiony zostanie także żłobek i przedszkola.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

 

Od 25 maja uruchomiony zostanie Żłobek Miejski w Piekarach Śląskich, na 110 miejsc jakie w normalnych warunkach zapewniał, chęć odbycia zajęć opiekuńczych zadeklarowali rodzice 13 dzieci.

Zgodnie z wytycznymi rządu, liczba dzieci w grupie przedszkolnej została ograniczona. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci rodziców pracujących, w drugiej kolejności zapewnione będzie miejsce dla dziecka, którego co najmniej jeden rodzic pracuje. Ponadto, zasiłek opiekuńczy przysługuje wszystkim rodzicom, którzy zdecydują się na pozostanie z dziećmi w domach po 24 maja.

Na chwilę obecną nie ma jeszcze decyzji czy uczniowie będą się uczyli na odległość czy wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach po 7 czerwca. Nie ma jeszcze także decyzji, w jaki sposób będzie wyglądała nauka od 8 do 26 czerwca br. Dalsze uruchomienie szkół i placówek oświatowych będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i wytycznych Ministra Zdrowia oraz GIS.

Od 25 maja br. wznowiona zostanie działalność publicznych przedszkoli w zakresie prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych. Na 15 samodzielnych przedszkoli oraz jeden oddział przedszkolny zorganizowany w Miejskiej Szkole Podstawowej Nr 1 w Piekarach Śląskich chęć udziału w zajęciach opiekuńczych zadeklarowało 253 rodziców na 1674 dzieci zapisanych w miejskich przedszkolach.

Od 25 maja przywrócone zostaną zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, w tym możliwość uczestnictwa w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych oraz zajęciach rewalidacyjnych. Na 75 oddziałów klas I-III prowadzonych w 11 szkołach podstawowych o łącznej liczbie 1441 uczniów w tych oddziałach, chęć udziału w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych zadeklarowało 24 uczniów.

W zajęciach rewalidacyjnych w formie stacjonarnych organizowanych na terenie szkół zadeklarowało 64 uczniów. Udział w konsultacjach organizowanych na terenie szkół dla uczniów klas ósmych przystępujących do egzaminu ósmoklasisty zadeklarowało 78 uczniów z 413 uczniów klas ósmych, których nauka zorganizowana jest w 22 oddziałach prowadzonych w piekarskich szkołach podstawowych.

Od 25 maja br. ruszają również konsultacje dla uczniów klas maturalnych. Chęć udziału w konsultacjach prowadzonych na terenie szkół ponadpodstawowych zadeklarowało 10 uczniów.

Od 25 maja swoją działalność wznawia również Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, a także młodzieżowe domy kultury.

Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

Z kolei część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku i potrwa do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych.

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca br. do 9 lipca. Natomiast egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.

Źródło: UM Piekary Śląskie

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close