RegionWiadomość dnia

Ruda Śląska: Straż Miejska w 20 lat założyła tylko 2 blokady! I to na prośbę kierowców!

To prawdziwy rekord. Blokady na koła strażnicy miejscy w Rudzie Śląskiej założyli przez ostatnie 20 lat tylko dwa razy. Za każdym razem na specjalne życzenie kierowcy.

 

 

Nie chcecie by Wasze dzieci zamieniły się w wirtualne zombie? Zobaczcie koniecznie najnowszy odcinek TOP 5 Silesia Flesz!

-Był taki okres, że złodzieje z dużą intensywnością kradli aura niemieckich marek . Ten pan przyjechał takim autem. Prosił, żebyśmy w nocy zablokowali mu kółka, bał się złodziei. Myśmy tę blokadę odkurzyli, naoliwili, założyliśmy na nocmówi Marek Partuś, komendant straży miejskiej w Rudzie Śląskiej.

 

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Katowicach. Tu straż miejska kupuje nowe blokady – bo jak mówi rzecznik prasowy straży miejskiej to najlepszy sposób na tych, którzy chcą bezkarnie parkować w niedozwolonych miejscach.

-Wybraliśmy najbardziej optymalne jeśli chodzi o urządzenie o zapotrzebowanie straży miejskiej w Katowicach. Te 10 nowych urządzeń kosztowało niecałe 5 tys zł. Te urządzenia już są wykorzystywane podczas wykonywania czynności służbowej – mówi Jacek Pytel, rzecznik Straży Miejskiej w Katowicach.

 

Miesięcznie katowiccy strażnicy miejscy potrafią założyć na koła ponad 200 blokad. I tu raczej kierowcy z taką prośbą sami nie dzwonią 😉

autor: Monika Herman
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close