AlarmRegionWiadomość dnia

Ruda Śląska: Wypadek autokaru wiozącego dzieci! Kierowca zasłabł za kierownicą

Groźny wypadek w Rudzie Śląskiej. Wypadek autokaru wiozącego dzieci w Rudzie Śląskiej miał miejsce na ulicy 1 Maja.

 

 

Będziemy płacili kaucję za plastikowe butelki? Odpowiedź w TOP 5 SILESIA FLESZ

Groźny wypadek autokaru wiozącego dzieci wydarzył się w Rudzie Śląskiej w piątek, 10 maja. Doszło do niego na ulicy 1 Maja. Jak wynika ze wciąż wstępnych informacji, kierowca autokaru przewożącego dzieci zasłabł za kierownicą.

Autokar zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejsce natychmiast wezwano wszystkie służby. Trwa akcja. Do szpitala trafił kierowca, który najprawdopodobniej zasłabł w czasie jazdy.

Do szpitala także trafiła trójka dzieci. Autokarem, który miał wypadek w Rudzie Śląskiej, podróżowały przedszkolaki, 6-latkowie i ich opiekunowie. –W sumie autokarem podróżowało 25 dzieci i 12 opiekunów. To grupa z Orzegowa, która wyjeżdżała właśnie na wycieczkę – mówi portalowi www.tvs.pl Arkadiusz Ciozak, rzecznik KMp Ruda Śląska.

-Do wypadku doszło, kiedy kierowca źle się poczuł. Zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Po drugiej stronie ulicy 1 Maja patrol drogówki prowadził kontrole, więc natychmiast rozpoczęła się akcja. Zza kierownicy wyciągnięto otępiałego kierowcę – na razie nie wiadomo, co mu się stało, trafił do szpitala. Policjanci pomogli także w ewakuacji dzieci i ich opiekunów z uszkodzonego autokaru. Nikomu z pasażerów nic się nie stało – ale trójka dzieci trafiła do szpitala w Chorzowie na badania, ponieważ uskarżały się na ból. Na razie czekamy na duży holownik, który wyciągnie z rowu autokar – dodaje rzecznik rudzkiej policji.

Co ciekawe – kiedy podstawiono zastępczy autokar, aby odwieźć pozostałe dzieci i ich opiekunów – przedszkolaki głośno ponoć domagały się dalszej podroży na wycieczkę 😉

 

autor: Wojtek Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close