Wiadomość dnia

Rusza głosowanie w Śląskim Budżecie Obywatelskim

Rusza pierwsza edycja budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy regionu mogą decydować, które ze zgłoszonych zadań powinny być zrealizowane w 2020 roku.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, co politycy robią na Śląsku w stajniach i jak kupić wóz strażacki za grosze!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest 10 milionów złotych. 2,5 miliona zostanie przeznaczone na zadania z puli wojewódzkiej, a 7,5 miliona na zadania w pulach podregionalnych. Głosowanie odbywa się w dniach 12-30 listopada. Wybierać można spośród 85 projektów.

Powiązane artykuły

Wśród nich są m.in. propozycje koncertów, warsztatów, wydarzeń sportowych, działań zapobiegających wykluczeniu społecznemu różnych grup mieszkańców. Oprócz tego do głosowania trafiło kilkanaście propozycji inwestycyjnych – m.in. modernizacji lub rozbudowy infrastruktury wojewódzkich szpitali, szkół, jednostek kulturalnych.

Najwięcej zadań znajduje się w puli wojewódzkiej – o głosy mieszkańców zawalczy 17 projektów. Mieszkańcy będą mogli też wybierać swoich faworytów wśród 14 projektów w podregionie obejmującym powiaty tarnogórski, gliwicki, lubliniecki, miasta Bytom i Gliwice. Tyle samo projektów trafiło na listę dopuszczonych do głosowania, które miałyby być realizowane na rzecz mieszkańców podregionu obejmującego powiat będziński i zawierciański, miasta na prawach powiatu: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza i Jaworzno. Do dyspozycji tych dwóch podregionów jest po 1 125 000 złotych.

Marszałkowski Budżet Obywatelski cieszył się też dużą popularnością w podregionie obejmującym powiaty częstochowski, kłobucki, myszkowski oraz miasto na prawach powiatu Częstochowa. Na listę do głosowania trafiło 12 projektów. Do dyspozycji mieszkańców w tym podregionie będzie 825 tysięcy złotych. Na listę dopuszczonych do głosowania trafiło 8 projektów służących rozwojowi powiatów z podregionu obejmującego powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Żory (na kwotę blisko 2 mln złotych).

W pozostałych podregionach na listę do głosowania trafiły 3 projekty (podregion z powiatami bielskim, cieszyńskim i żywieckim oraz miastem Bielsko-Biała), 7 projektów (podregion obejmujący powiaty: bieruńsko-lędziński, pszczyński oraz miasta na prawach powiatu: Katowice, Mysłowice, Tychy) oraz 10 projektów (podregion obejmujący miasta na prawach powiatu: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Zabrze).

Głosowanie odbywa się elektronicznie za pośrednictwem strony bo.slaskie.pl (zakładka Głosuj). Do udziału w głosowaniu uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego.

Źródło: Slaskie.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Polacy będą mogli robić zakupy w każdą niedzielę i święta. Od 2020 roku

Ulewny deszcz i silny wiatr na południu Polski. Najwięcej opadów na Śląsku i w Małopolsce

Półnagie kobiety w Śląskiej Izbie Lekarskiej. Lekarki rozebrały się nie bez powodu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button