AlarmRegionWiadomość dnia

Ruszyły kontrole autokarów wyjeżdżających na zimowiska [ZDJĘCIA]

Sprawdzone pojazdy były sprawne, a kierujący autobusami trzeźwi. Ferie zimowe to okres wzmożonych wyjazdów zorganizowanych. W tym czasie policjanci zabrzańskiej drogówki niemal każdego dnia przeprowadzają kontrole autokarów. Dotychczas w związku z wyjazdem na zimowisko mundurowi skontrolowali już 4 autokary. Podczas kontroli sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdu, uprawnienia kierującego, ważność polisy OC. Kierujący poddawany jest również badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Tak też było podczas ostatniej kontroli, którą mundurowi przeprowadzili na ulicy Królewskiej. Prawie 40 dzieci wyjeżdżało na obóz narciarski do Zakopanego. Organizator zgłosił wyjazd zabrzańskim policjantom już tydzień przed wyjazdem. Pozwoliło to odpowiednio wcześniej wykonać kontrolę, tak aby pasażerowie autokaru mogli wsiąść już do sprawdzonego pojazdu. Kierujący autobusem z rąk st.asp. Tomasza Michalca otrzymał naklejkę promującą kampanię bezpiecznyautobus.gov.pl. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych prowadzi e-usługę, która pozwala każdemu sprawdzić każdy zarejestrowany pojazd, który przeznaczony jest do przewozu więcej niż 9 osób. Dzięki niej, za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej możemy dowiedzieć się, czy autokar, którym mamy podróżować my lub nasi najbliżsi:

    ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
    ma aktualne badanie techniczne oraz jaki był stan licznika pojazdu przy ostatnim przeglądzie,
    jak jest nominalna liczba miejsc w danym pojeździe,
    czy pojazd figuruje jako wyrejestrowany lub kradziony.

Usługa taka pozwala szybko i wygodnie uzyskać informacje, które mogą wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa w trakcie podróży. Policja zachęca także do korzystania z e-usługi dostępne pod adresem: bezpiecznyautobus.gov.pl .W ubiegłym roku w aplikacji tej dokonano ponad 200 tysięcy sprawdzeń pojazdów.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close