RegionWiadomość dnia

Rybnik: Działacz Alarmu Smogowego chce legalizacji palenia opon!

Działacz Rybnickiego Alarmu Antysmogowego Zdzisław Kuczma, w petycji do Zarządu Województwa Śląskiego chce zalegalizowania palenia opon!

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Osuszanie KAŁUŻY i podryw na elektryczne BMW


Wyniki badań po pożarze składowiska w Żorach opublikowane na stronie tamtejszego magistratu i potwierdzone przez WIOŚ wprawiły go w osłupienie.

Władze miasta utrzymują, że nie jest to szkodliwe. W związku z tym pojawił się też wniosek o zmianę uchwały antysmogowej. Oczywiście petycja ma za zadanie jedynie prowokować do dyskusji.

Spalonymi oponami śmierdziało nie tylko w Żorach, ale i w Rybniku i ościennych miejscowościach. Pod koniec listopada doszło do gigantycznego pożaru składowiska opon i odpadów.

Tymczasem władze Żor i WIOŚ w Katowicach uspokajali, że dym nie szkodził zdrowiu. Innego zdania byli specjaliści. Według Zdzisława Kuczmy spaliło się około 15 tys. metrów kwadratowych opon. Wszędzie na świecie tego typu zdarzenia traktuje się jako katastrofę ekologiczną. Skoro więc nie stwierdzono przekroczeń, trzeba dopuścić je do użytkowania w domowych kotłowniach.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close