RegionWiadomość dnia

Rybnik: Modernizacja budynku w toku. Powstanie dom dla samotnych rodziców

W regionie powstanie kolejne miejsce z myślą o najbardziej potrzebujących. W Rybniku trwa modernizacja budynku, który planowo ma się stać domem dla samotnych rodziców z dziećmi. Obiektem będzie zarządzał Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Obiekt będzie zarządzany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku. Placówka będzie mogła w sytuacji kryzysowej udzielić schronienia i wsparcia potrzebującym rodzicom z małymi dziećmi i kobietom w ciąży.podaje Radio 90. Prace idą pełną parą. Obiekt będzie odpowiednio dostosowany dla przyszłych lokatorów – oprócz rozbudowanej klatki schodowej, windy i odpowiedniej infrastruktury zewnętrznej, pojawi się również strefa wypoczynku  w postaci piaskownic, ławek czy zjeżdżalni. Koszt inwestycji to ponad 2 miliony złotych. Miasto czyni kroki by pozyskać na inwestycję dofinansownie w wysokości 85 % z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

– Po realizacji inwestycji powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 286.02 m2, a powierzchnia całkowita: 724,71 m2. Modernizacja przebiega sprawnie – na ukończeniu są prace konstrukcyjne. – czytamy na łamach Radia 90. Duża powierzchnia i odpowiedni personel mają pomóc samotnym rodzicom w codziennym funkcjonowaniu. Przestrzeń jak inne tego typu w regionie ma również pomóc najmłodszym, dając nadzieję na lepsze i bardziej szczęśliwe dzieciństwo.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Cieszyński Dom Spokojnej Starości odizolowany. Jeden z opiekunów zakażony koronawirusem

Wypadek autokaru przewożącego dzieci z zespołu pieśni i tańca Mały Haśnik z Żabnicy. Ucierpiało ponad 30 osób

Zmalała liczba zakażonych górników. Aktualnie z SARS-COV-2 zmaga się 1169 osób

źródło: Radio 90

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close