KrajRegion

Wypadek autokaru przewożącego dzieci z zespołu pieśni i tańca Mały Haśnik z Żabnicy. Ucierpiało ponad 30 osób

W sobotę w godzinach porannych na autostradzie A1 w Tczewie doszło do wypadku autokaru, którym nad morze jechały dzieci z zespołu pieśni i tańca Mały Haśnik z Żabnicy. W zdarzeniu ucierpiało 31 osób.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

 

Zespoły ratownictwa medycznego zabrało do szpitali 17 osób z czego najbardziej poszkodowani zostali odwiezieni przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pozostałe osoby zostały przetransportowane autobusem do szpitala w Gdańsku im Macieja Płażyńskiego.

– Do szpitala do którego zostali przewiezieni mniej poszkodowani, czyli z drobnymi urazami osoby, do szpitala w Gdańsku na Polankach, tam też udał się psycholog wojewódzkiej pomorskiej straży pożarnej, tak, aby udzielić wsparcia psychologicznego poszkodowanym mówi KP PSP asp Konrad Majewski.

– Po zakończeniu akcji ratunkowej policjanci rozpoczęli bardzo szczegółowe oględziny pojazdów, zabezpieczyli ślady, technik wykonał dokumentację fotograficzną. Zostały sporządzone protokoły oględzin pojazdu. Wszystkie materiały będą włączone do materiałów śledztwa i przekazane do prokuratury. Śledztwo toczy się w kierunku spowodowania katastrofy w ruchu drogowym, prokurator będzie podejmował dalsze decyzje, jeśli chodzi o czynności procesowe mówi komenda wojewódzka policji w Gdańsku kom. Michał Sienkiewicz:

Wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego uruchomiło infolinię dla rodzin osób, które podróżowały autobusem, można się z nią skontaktować pod numerem: 58 301 17 34.

Autor: Paweł Nawrat

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Około 250-u pracowników PG Silesia straci pracę w ramach zwolnień grupowych [WIDEO]

Nielegalne wyścigi w Katowicach. Policja skontrolowała prawie 400 samochodów [WIDEO]

Śląsk: Sanepid szuka uczestników mszy oraz osób, które podróżowały pociągami [COVID-19]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close