KrajRegionWiadomość dnia

Rząd przedłuży obostrzenia? Decyzja może zapaść jeszcze dzisiaj

Prawdopodobnie obostrzenia, które od 28 grudnia obowiązują w Polsce w związku z epidemią koronawirusa, zostaną wydłużone. Nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie, ale scenariusz jest najbardziej prawdopodobny ze wszystkich.

 

 

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

Jak poinformowało radio RMF FM, przedłużenie aktualnych obostrzeń związanych z koronawirusem to najbardziej prawdopodobny scenariusz. Rząd ma ogłosić dzisiaj albo 12 stycznia, co dalej z obostrzeniami, które obowiązują od 28 grudnia 2020r. Ich termin wygasa 17 stycznia – ale wygasa tylko w teorii, bo jak ustalili dziennikarze stacji – prawdopodobnie obostrzenia zostaną wydłużone. Scenariusze są dwa – przedłużenie wszystkich obecnie obowiązujących obostrzeń o kolejne dwa tygodnie, albo ich złagodzenie. To zakładałoby częściowe odmrożenie handlu oraz posłanie do szkół klas -13 szkół podstawowych.

Jednak – jak ustalili reporterzy RMF FM, najbardziej prawdopodobnym scenariusz jest pozostawienie obostrzeń w aktualnym kształcie i kontynuowanie po feriach zimowych, które właśnie osiągnęły półmetek – nauki zdalnej.

Zniesienie restrykcji jest też mało prawdopodobne z jeszcze jednego powodu. Wciąż mamy niskie tempo szczepień – wczoraj niewiele ponad 1200 osób, a utrzymuje się bardzo wysoki poziom zakażeń koronawirusem.

Decyzję rządu co do kontynuowania lub zniesienia obostrzeń poznać mamy dzisiaj, lub najpóźniej we wtorek, 12 stycznia.

 

źródło: RMF FM
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rozpoczęły się testy nauczycieli na obecność SARS-Cov-2

Sukces lekarzy z Gliwic! Rozpoczynają operacje ratujące pacjentów onkologicznych

Ktoś zdewastował cmentarz parafialny w Lubomii! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close