KrajRegion

Rząd przygotowuje się do czwartej fali. Będzie lockdown sektorowy?

Wprowadzenie lockdownu sektorowego rozważa rząd w związku ze spodziewaną za kilka tygodni czwartą falą zachorowań.

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

Z powodu niezadowalającej liczby zaszczepionych osób w Polsce, rząd szykuje nowe obostrzenia. Rzecznik rządu Piotr Müller przyznał, że rozważany jest „sektorowy lockdown”.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” zdradził, że „może zostać wprowadzony sektorowy lockdown, polegający na wprowadzaniu w niektórych miejscach wcześniejszych obostrzeń”.

W Polsce mamy wariant hybrydowy – z jednej strony mamy limity osób w określonych miejscach, ale do tego limitu nie liczą się osoby zaszczepione. Ten wariant pozwala, by z usług korzystały te osoby, które niestety nie chcą się zaszczepić lub czasami nie mogą, oraz nagradza tych, którzy się zaszczepili – powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak na razie nie podjął decyzji o wprowadzeniu podobnych rozwiązań jak we Francji, czy innych krajach. Postawiono tam na obostrzenia obowiązujące tylko niezaszczepionych.

Źródło: Radio Zet, Rzeczpospolita

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kolejny wielki wąż na os. Tysiąclecia w Katowicach? Znaleziono 2,5-metrową wylinkę gada! [WIDEO]

Córka zadzwoniła na policję: Nie mam kontaktu z matką. W mieszkaniu znaleziono szkielet!

Już oficjalnie. Piast Gliwice ściągnął zza granicy reprezentanta Polski! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Rząd przygotowuje się do czwartej fali. Będzie lockdown sektorowy?”

  1. Ale z tego co widać np. w UK wzrost liczby zarażeń nie powoduje lawinowego wzrostu osób hospitalizowanych. Czy w związku z tym rzeczywiście jest się czego obawiać..?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close