RegionWiadomość dniaZdrowie

Są nowe punkty szczepień na Śląsku, są tez nowe problemy. Pacjentów z covidem wożą już do innych województw!

Spore kolejki do szczepień na lodowisku Tafla w Gliwicach. Dzisiaj uruchomiono tam kolejny punkt szczepień na koronawirusa, dziennie będzie w stanie zaszczepić nawet 3 tysiące osób. Chętnych nie brakuje, bo jak sami mówią – po szczepieniu czują pewną ulgę i czują się bezpieczniej.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– No w pewnym sensie tak, na pewno. Trzeba się szczepić, nie ma innej możliwości mówi Mirosław Janus, mieszkaniec Oświęcimia.

– Trzeba się szczepić, bo inaczej to się nigdy w życiu nie skończy. Jedni tacy, drudzy tacy… A po drugie mam wnuki i to robię właśnie dla nich – mówi Krystyna Kuna, mieszkanka Piekar Śląskich.

 

Do dyspozycji pacjentów jest 10 w pełni wyposażonych stanowisk. Tylko przez pierwsze dwie godziny od otwarcia punktu niektórzy medycy zaszczepili po kilkadziesiąt osób.

– Rzeczywiście to zainteresowanie jest ogromne. Bardzo wiele pytań, bardzo wiele takich oznak tego zainteresowania już od zeszłego tygodnia mamy. I to jest chyba najlepszy dowód na to, że bardzo wiele osób widzi w tych szczepieniach szansę na powrót do normalności mówi Anna Ginał, Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach.

Spore kolejki do szczepień na lodowisku Tafla w Gliwicach. Dzisiaj uruchomiono tam kolejny punkt szczepień na koronawirusa
Spore kolejki do szczepień na lodowisku Tafla w Gliwicach. Dzisiaj uruchomiono tam kolejny punkt szczepień na koronawirusa

Tymczasem sytuacja epidemiologiczna na Śląsku jest nadal zła. O ile dziś odnotowano mniej przypadków niż wczoraj, bo niespełna 2,7 tys. to problemy mają szpitale – zaczyna brakować miejsc dla pacjentów.

– Relokowaliśmy pacjentów z terenów przygranicznych województwu opolskiemu, mówimy tutaj o Raciborzu czy Gliwicach, do szpitali w Kędzierzynie-Koźlu, Prudniku, Opolu, czy Głubczycach. To są też miejscowości bliskie Raciborzowi, na przykład bliżej jest z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla niż do Katowic, dzięki temu skraca się czas transportu i wykorzystywania karetekmówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

W całym kraju odnotowano dziś prawie 17 tys. nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 48 osób.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Opel przepołowiony, nikt nie wie, gdzie kierowca! [ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek na A1 w Świerklanach!

Absolutny rekord WFOŚiGW w Katowicach! Jeszcze nigdy aż tyle środków nie poszło na ochronę środowiska w regionie!

Wierni powinni to przeczytać! Abp Wiktor Skworc wydał zarządzenie w sprawie koronawirusa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Są nowe punkty szczepień na Śląsku, są tez nowe problemy. Pacjentów z covidem wożą już do innych województw!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close