RegionWiadomość dnia

Radny z Sosnowca został sprzedawcą ziemniaków! Dresik zamiast garnituru, worki w klasyku zamiast BMW [WIDEO]

Garnitur zamienił na dres, a BMW na klasyka z kilkoma tonami ziemniaków w środku. Mowa o sosnowieckim radnym Łukaszu Litewce, który dzisiaj w ramach akcji charytatywnej sprzedawał mieszkańcom Sosnowca ziemniaki. Z inicjatywą akcji wyszedł rolnik z województwa świętokrzyskiego.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Z mojej strony to jest problem ze sprzedażą, nie ma restauracji, domów weselnych i tym podobnych gastronomii, także zamówienia są bardzo małe, a wręcz prawie, że wcale także zdecydowałem się żeby nie poszło na marne oddać to na dobry cel mówi Marcin, rolnik zaangażowany w akcję.

I tak ponad 10 ton ziemniaków powędrowało najpierw do garażu radnego, a później z pomocą Pana Marcina i siły własnych mięśni do mieszkańców.

– My oczywiście te worki ziemniaków wnosimy jeśli jest taka potrzeba, do osób starszych, do kobiet i ludzie naprawdę bardzo dobrze to odbierająmówi Łukasz Litewka, radny z Sosnowca.

- Kolejny raz pokazał, że ludziom należy dać przykład do przekazania wartości, wartości związanej z pomaganiem. Mamy okres przedświąteczny - mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic
– Kolejny raz pokazał, że ludziom należy dać przykład do przekazania wartości, wartości związanej z pomaganiem. Mamy okres przedświąteczny – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic

Akcję dobrze odebrały też miejskie instytucje, do których ziemniaki dotarły dzisiaj w ilościach hurtowych. Co ciekawe radny nie ograniczył się tylko do Sosnowca, bo kartofle dotarły nawet do mysłowickiego MOPS-u.

– Kolejny raz pokazał, że ludziom należy dać przykład do przekazania wartości, wartości związanej z pomaganiem. Mamy okres przedświąteczny – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Jak się okazało radny Litewka, dał radę i o 12:30 po 10 tonach ziemniaków nie zostało śladu.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Opel przepołowiony, nikt nie wie, gdzie kierowca! [ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek na A1 w Świerklanach!

Absolutny rekord WFOŚiGW w Katowicach! Jeszcze nigdy aż tyle środków nie poszło na ochronę środowiska w regionie!

Wierni powinni to przeczytać! Abp Wiktor Skworc wydał zarządzenie w sprawie koronawirusa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close